EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Çanakkale’de konut fiyatları yüzde 25 arttı

Hürriyet Emlak Mayıs 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, Çanakkale’de satılık konut fiyatları bir yıllık süreçte yüzde 25 arttı.

Hürriyet Emlak Mayıs 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, Çanakkale’de satılık konut fiyatlarında Haziran 2016 ile Haziran 2017 tarihleri arasındaki bir yıllık süreçte yüzde 25 artış dikkat çekti. Kiralık konutlarda ise bu artış oranı yüzde 5 oldu. Amortisman süresi ise düzenli bir artışla 20 yıla çıktı. Geçtiğimiz yıl satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 1806 TL iken, bu rakam 2260 TL oldu. Kiralık konutların metrekare ortalama fiyatı ise 9 TL’de sabitlendi.

Bursa’da konut fiyatları yüzde 20 arttı

Gelişmiş sanayi bölgesi ve verimli tarım alanlarıyla güçlü bir ekonomik yapıya sahip olan Bursa’da satılık ve kiralık gayrimenkul ilanlarının fiyatları yatırımcıları şaşırttı. Özellikle Nilüfer ilçesindeki kentsel dönüşüm, ilçenin yeni kent merkezi hâline gelmesine neden oldu. Kentsel dönüşüme giren sitelerdeki dairelerini boşaltan ev sahipleri, aynı ilçede kiralık konut aramaya başladı. Türkiye genelinde satılık konutların metrekare fiyatındaki yüzde 6’lık artışa karşı, Bursa’daki satılık konutların fiyatlarında yüzde 20 artış yaşandı.

Konya’da kiralık konut fiyatları yüzde 20 arttı

Konya’nın nüfusu, aldığı göçlerle birlikte 2 milyonu geçti. Fiyatlar tırmanışta olduğu için kiralık konut bulmak daha da zorlaştı. Konya’da kiralık konut fiyatları yüzde 20 artarken, satılık konut fiyatlarındaki artış yüzde 11 oldu. Konut fiyatlarındaki artış, arazi fiyatlarını da etkiledi. Şehirdeki satılık arazilerin fiyatlarında yaşanan yüzde 13’lük artışla birlikte gayrimenkul sektörü iyice hareketlilik kazandı. Konya’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı son bir yıl içinde 1.206 TL’den 1.333 TL’ye çıktı.

Trabzon’da satılık konut metrekare fiyatı 1667 TL oldu

Geçtiğimiz yıllarda Gümüşhane ve Trabzon’da konut satışlarında rekor sayıda artış yaşanmıştı. Yabancı yatırım özelinde, Trabzon’da Arap yatırımcıların satın aldıkları konutlardan sonra satış oranı yüzde 384 daha fazla oldu. Trabzon’da emlak ofislerinin sayıları gittikçe artarken, interneti kullanıp Hürriyet Emlak üzerinden ilan yayınlayan emlak ofislerinin satışları da arttı. Kentteki Arap nüfusu artarken, satış oranları da giderek katlandı. Geçtiğimiz yıl satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 1500 TL iken, şimdi bu rakam 1667 TL oldu. Kiralık konutların metrekare ortalama fiyatı ise 5 TL’den 6 TL’ye çıktı. Trabzon’da satılık arazi fiyatlarındaki yüzde 15 artış, konut ve ticari gayrimenkul fiyatlarını solladı.