EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Çamlıca Camii 2018 Ramazan ayında hizmete açılacak

Çamlıca Camii’nin 2018 Ramazan ayında hizmete açılması planlanıyor. Çamlıca Camii inşaatının yüzde 95’i tamamlandı.

İstanbul’un en büyük ibadethanelerinden bir tanesi olarak hayata geçirilen Çamlıca Camii’nin inşaatının yüzde 95’i tamamlandı. Çamlıca Camii’nin son hali havadan görüntülendi.

Çamlıca Camii ve etrafında hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında inşaatı yapılan İstanbul’un en büyük ibadethanelerinden birisi olacak camiinin yakın zamanda hizmete açılması planlanıyor. Çamlıca Camii’nin inşaat çalışmalarının yüzde 95’i tamamlandı. Camiinin 2018 Ramazan ayında hizmete açılması planlanıyor.

50 bin kişinin aynı anda ibadet edebilecek kadar büyük bir alana sahip olan Çamlıca Camii 125 bin metrekarelik bir alanda inşa ediliyor. İnşaat çalışmaları 6 Ağustos 2013 tarihinde yapımı başlayan camiinin çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Projenin 2018 Ramazan ayında hizmete açılabilmesi için çalışmalarına yoğunluk verildi. Yüzde 95’lik kısmı bitirilen projenin Ramazan ayına kadar ibadet için açılması gerekiyor.

İstanbul içinde inşa edilen en büyük ve heybetli yapılardan bir tanesi olarak çamlıca’da yükselen ibadethane İstanbul’da birçok ilçeden ve konumdan görülebilecek. Alemi 7.77 metre boyunda tasarlanan Camii’nin alemi dünyanın en büyük alemine sahip. 6 minaresi bulunan Çamlıca Camii’nin minarelerinin 4`ü 107.1 metre, 2`si ise 90`ar metre şeklinde tasarlanarak inşa edildi.

Açılış için gün sayan projenin Ramazan ayında ibadet edilebilir konuma gelmesi planlanıyor. Çamlıca’da hayata geçirilen projenin isminin ne olacağı ise hala merak konusu. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman camiinin isminin “Recep Tayyip Erdoğan” olmasını istediğini söylemişti. Katıldığı etkinlikte önerisini oylamaya sunan Kahraman’ın isim önerisinin değerlendirilmesi ihtimaliyle birlikte alternatif isimlerden hangisinin camiye verileceği henüz belirlenmedi.