EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Büyükşehir Belediyesi’nden Kepez’e sosyal konut projesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya’nın gelişime açık ilçesi Kepez’de yepyeni bir sosyal konut projesinin hayata geçirilebilmesi için hazırlıklar başladı.

Antalya’nın özellikle son dönemlerde markalı konut projeleriyle gündeme gelen gözde ilçelerinden Kepez’e bağlı Güneş Mahallesi’nde ‘Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi’ inşa edilecek. Proje kapsamında hem ticari ünite hem ofisler hem de konut blokları bulunacak. 690 adet daireye yer verilecek projede 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde tasarlanmış konut tipleri yer alacak.

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Güneş Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek olan Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi kapsamında 4’ü konut 1’i ticari olmak üzere 5 parsel üzerinde inşaat yapılacak. Projede yer alan ticari alan için ayrılmış arsanın satışı ise 8mart Perşembe günü Encümen gözetiminde gerçekleştirilecek ihale ile satış sunulacak. Yatırımcılar için büyük bir avantaj saplayacak projenin ticari alanı ilerleyen dönemlerde yüksek prim elde edecek.

Proje alanı sınırları içinde toplamda 2017 hak sahibi bulunuyor. Hak sahipleriyle protokoller yüzde 97 oranında tamamlandı. Proje sınırlarında yer alan hak sahiplerine tahliye işlemlerine başlanması söylendi. Hak sahipleri de elektrik ve su gibi aboneliklerini sonlandırarak evlerini boşaltmaya başladı.

Her parselde 4 bloğa yer verilmesi planlanan projede toplam 12 blok yer alacak. Projede bir de ticaret alanına yer verilecek. Antalya’nın Kepez ilçesinde dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak maksadıyla hayata kazandırılacak97 bin 739 metrekare alan üzerinde yayılan projede 4’ü konut ve 1’i ticari ünite olmak üzere toplam 5 parsel bulunuyor. Proje sınırlarındaki hak sahipleri için tasarlanan konutların daha modern çizgilerde sosyal konut tipinden daha farklı olarak tasarlanması planlanıyor. Bu doğrultuda projede iki farklı konut tipine yer verilmesi bekleniyor.

Antalya’nın markalı konut projelerinin ilgi odağı olan gelişen ilçesi Kepez’e bağlı Güneş Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata kazandırılacak ‘Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi’ kapsamında 690 adet daireye yer veriliyor. Proje öncelikli olarak 207 adet proje sınırlarında yer alan hak sahiplerine ve dar gelirli vatandaşlara konut sağlayacak. Projede sadece konut blokları değil yatırım değeri yüksek bir de ticaret parseli bulunuyor.

1+1, 2+1, 3+1 tipinde tasarlanmış dairelere yer verilen proje çekirdek ailelerden kalabalık ailelere göre birçok ihtiyaca karşılık olarak üretilecek. Projede klasik sosyal konut tipi ile daha modern çizgiler de tasarlanmış konut bloklarına yer verilecek. Projede ticari merkez alanı ile kamusa alan arasında geçişi düzenleyen hiyerarşik bir yapıya yer verilecek.