Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Büyük İstanbul tüneli için ihale süreci başlıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Mega proje Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin ihalesine çalışmalarını tamamlayan 4 firmayı davet etti.

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihale sürecine Tecnimont Civil Construction SPA, Italfer SPA-Sintagma Srl İş Ortaklığı, Arcadis-Prota Mühendislik Proje Danışmanlık Hizmetleri AŞ İş Ortaklığı ve Yüksel Proje Uluslararası AŞ davet edildi. Bu mega projenin teklif zarfları ise yarın açılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce devam eden projenin etüt ve mühendislik çalışmalarında sona gelindi. Günde yaklaşık 6 buçuk milyon yolcunun geçmesi beklenen tünel İstanbul Boğaz’ının altına inşa edilecek. Tek tüp üzerinde hem demiryolu hem de karayolu yer alacak.

Hem kapsamı hem de büyüklüğü açısından dünyada bir ilk olan proje, TEM otoyolu, E-5 karayolu, Kuzey Marmara otoyolu ve 9 metro hattıyla entegre edilecek.

Büyük İstanbul Tüneli, Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle 5 yılda tamamlanacak. 31 kilometre uzunluğunda 14 istasyon sayesinde Avrupa yakasında İncirli'den Anadolu yakasında Söğütlüçeşme'ye 40 dakikada ulaşım sağlanacak.

Anadolu yakasında Çamlık kavşağından Avrupa yakasındaki Hasdal kavşağına yolculuk süresi karayoluyla 14 dakikaya inecek.