EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bulvar Atakent'te vade farkı olmadan 48 aya kadar ödeme fırsatı

MAKSEM Oğuzkağan ortaklığı tarafından inşa edilen Bulvar Atakent projesinde vade farkı olmadan 48 aya kadar ödeme seçenekleri sunulacak.

MAKSEM Oğuzkağan Ortaklığı güvencesiyle Halkalı’da inşa edilen Bulvar Atalkent projesi 5 blok ve 391 konuttan oluşuyor.

MAKSEM Oğuzkağan Ortaklı tarafından hayata geçirilen Bulvar Atakent projesi bugün basın lansmanını gerçekleştirdi. Lansmanda projenin detaylarına dair önemli bilgiler paylaşıldı.

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, MAKSEM Grup YKÜ Bilal Aydoğan ve Nevzat Özülke'nin katılımıyla gerçekleştirilen basın lansmanında projenin 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerinden meydana gelen 5 bloktan oluştuğu paylaşıldı.

Aile öncelikli konseptiyle sektöre kazandırılan proje hakında detay veren eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar "Aile yapısını öne çıkarmak için stüdyo ve 1+1 dairelere projemizde yer vermedik. Yine otopark alanlarını tamamen yerin altına aldık. 10 değişik seçenekle satışa başlıyoruz. Banka kredisi kullanmak isteyenler için anlaşmalı bankalarımız var. Vade farkı olmadan 48 aya kadar ödeme seçeneklerimiz var" dedi.

“Teknik meslek lisesinde 70 burslu öğrenci okutacağız”

Projenin hemen yanındaki arsaya teknik lise inşa edeceklerini belirten Bayraktar "Arsamız vakıf arazisi, vakıf ihaleye çıkınca ihaleyi Oğuzkağan olarak kazandık. Arsanın hemen bitişiğinde anaokul, ortaokul, lise yapılıyor. Bunu da biz yapıp vakfa teslim edeceğiz. Teknik meslek lisesinde de yüzde 70 burslu öğrenciler okutacağız. Almanlar ve Japonlarla görüşüyoruz, teknik personel yetiştirecek okul olacak. Arsa, Vatan Vakfı'na aitti" açıklamasında bulundu.

“Aileleri ön plana aldık”


Sancaktepe projesinin yüzde 70 seviyelerinde olduğunu belirten Bayraktar "KİPTAŞ'ta konut yaparken ev almaya durumu olmayanlara ev yapmaya çalıştık. Daha sonra TOKİ'de de bunu yaptık. Biz Hazine'den para almadan çalıştık, para ürettiğimiz görülünce paralar başka yerlere aktarıldı. Projemizde yer alan 40 daireyi sosyal konut kapsamında satacağız. Önce gelen ailelere vermek istedik. 40 dairemizi yüzde 35 ucuzdan verdik. Özellikle aileleri ön plana aldık. Devlet işlerine girmedim, girmeyi düşünmüyorum. Kendi çapımda yap sat yapmaya çalışıyorum. Bundan sonra da yap sat şeklinde ilerlemeyi düşünüyorum" dedi.


“Her projede yüzde 10 konut ucuza verilebilir”

"Türkiye'de kentsel dönüşüm problemi var, bir de ev alamayan kısma ev yapabilme problemi var. Keşke ucuz daireyi diğer firmalar verebilse. Sancaktepe projemizde de 20 daireyi ucuz vereyim istedim. Sancaktepe Kaymakamlığı'yla çalıştık orada, hatta yüzde 50 indirim yaptık. Ancak orada gelir düzeyi çok düşük olduğu için yapamadık. Her projede yüzde 10 konut böyle ucuza verilebilir. Sadece İstanbul değil diğer bütün büyükşehirlerde olabilir. En az 5 yıl aynı şehirde oturuyor şartı olması gerekiyor" dedi.

KDV indirimi ve diğer indirimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Bayraktar "Hükümetin yaptığı KDV indirimi, tapu harçlarındaki indirim ve diğer iyileştirmeler bu ay sonu bitiyor. Bazılarına kalıcı özellik getirerek devam edecektir. Gıda ve tüketim mallarında devam edecek gibi gözüküyor. Konut sektöründe modern hayatın gerektirdiği güvenli yerleşim birimlerine ihtiyaç duyuluyor. Sağlık, eğitim, eğlence, iş gibi alanlara yakın olmak projelerde çok önemli" açıklamasını yaptı.


“Özel sektör kentsel dönüşüme ağırlık vermeli”

Ülkemizin yüzde 77'si deprem kuşağı üzerinde bulunduğunu hatırlatan Erdoğan Bayraktar "Türkiye'nin bu konuya çok eğilmesi gerekiyor. Türkiye'de kentsel dönüşüm kaçınılmazdır, gerçeğidir ve geleceğidir. Kentsel dönüşümü ranta çevirmeden, devlet eliyle ancak vatandaşa bırakarak yapmak gerekiyor. Burada belediye, kamu ve firmaların yardımcı olması gerekiyor. İstanbul'da, Ankara'da konut fazlası olduğunu biliyoruz, Bursa'da var. İzmir'de yok ancak orada başka sıkıntılar var. Fiyatlar artar, düşer, yavaşlar ancak konut yine satılır. Özel sektörün dönüşüme ağırlık vermesi, devletin bu konuya bir şekil vermesi gerekiyor.


“Vergi veren korunmalı”

Kurumlar Vergisi düşecek. Bizim sektörü ilgilendiren gayrimenkullerde enflasyon muhasebesi reel hale gelecek. KDV olsun, diğer vergilerde olsun ayağı yere basan düzenlemeler gelecek. Denetimin daha da artması gerekiyor. Vergi vereni kollamak gerekiyor. Okullar ve kuruma verdiğimiz 25 milyon lira dahil 250 milyon liralık bir yatırımdan bahsediyoruz" şeklinde açıklamalar yaptı.