EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bugün sona erecek olan tapu harcı ve KDV indirimine devam çağrısı geldi

Tapu işlemlerinde harç ve KDV indirimi bugün sona eriyor. İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, uygulamanın devam etmesi çağrısında bulundu.

Bugün sona erecek olan tapu işlemlerinde uygulanan harç ve KDV indirimi hakkında açıklamalarda bulunan İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, uygulamanın uzatılması için çağrı yaptı.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; tapu harcı ve KDV indiriminin sektör için önemli olduğunun altını çizen İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, konut kredilerindeki artışların kredili konut satışlarını çok ciddi oranda düşürdüğünü ve inşaat sektöründeki firmaların satışların azlığından muzdarip durumda olduğunu ifade etti. Mustafa Andıç, vergi oranlarının bu ortamda yükseltilmesinin sıkıntıda olan sektöre hepten köstek olacağını söyledi.

İNDİRİMİN BİTMESİ SEKTÖRÜ OLUMSUZ ETKİLEYECEK

Mustafa Andıç, ülke ekonomisinin ve inşaat sektörünün içinde bulunduğu durumun göz önüne alınmasını gerektiğini belirtti. Yüzde 8 ve binde 15 olarak uygulanan oranların, son gün olan 31 Ekim’den sonra da devam etmesini öneren Ardıç, özellikle konut kredisi faizlerinden artış ile konut satışları çok ciddi şekilde düştüğünü vurguladı ve ekledi: “Bu durumda KDV oranlarını artırmak sıkıntıda olan sektörü daha da olumsuz etkileyecektir” dedi.