EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Bu tip teşviklerin devam etmesi şirketlere ciddi katkı sağlar"

Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, 'yabancılara konut ve iş yeri satışında KDV istisnası düzenlemeleri'ni içeren kanun teklifini değerlendirdi.

'Yabancılara konut ve iş yeri satışında KDV istisnası düzenlemeleri'ni de içeren ‘Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni değerlendiren Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, şöyle konuştu:

"Ekonomiyi rahatlatmak ve sektörlere ivme kazandırmak adına yapılan düzenlemeler çerçevesinde atılan bu adım piyasalara nefes aldıracaktır. Hain darbe girişimi sonrası başlayan kampanya seferberliği, faizlerin düşürülmesi, yeni imar yönetmeliğinin 30 Haziran 2017’ye ertelenmesi ve böylece yüzde 25 ek emsal hakkı sağlanması, Türkiye’den 1 milyon dolar üzerinde konut alana vatandaşlık hakkından sonra şimdi de vergi indirimi ve tapu harçlarının yeniden belirlenecek olması olumlu kararlar…

İnşaatla ilgili kısımda özellikle tapu harçlarında bir düzenlemeye ihtiyaç vardı ve uzun zamandır bekleniyordu. Tapu harcı oranını bundan böyle Bakanlar Kurulu belirleyecek. Düzenlemeyle Bakanlar Kurulu gayrimenkulün türü, bulunduğu yer, vergi değeri, büyüklüğü gibi kriterlere bakılarak 10’da 1’ine kadar indirmeye yetkili hale geliyor. Böylece harç oranı adil şekilde belirlenecek. Bu tip teşviklerin bundan sonra da devam etmesi şirketler için ciddi katkı sağlar."