Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

"Bu olay demokrasiye karşı yapılmış bir darbedir"

Darbe girişiminden dolayı oldukça üzgün olduğunu belirten İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini belirtti.

Demokrasiye ve eşitliğe karşı yapılan darbe girişiminin asla kabul edilemeyeceğini söyleyen İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, yaptığı açıklamada, darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Tellioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler atalarımızdan devraldığımız vatan topraklarımızın bin yıldan beridir geleceğimiz olan nesillerimize daha huzurlu, güçlü ve yaşanabilir bir ülke bırakma gayreti içerisindeyken, sözde darbeci asker bozuntularının düşüncesizce, haince hangi amaca hizmet ettikleri belli olmayan bir anlayışla yüce milletimizin kendisini ve meclisini bombalamasıyla tam bir vatana ihanet suçu işlemişlerdir.

Gün birlik olma günü, gün demokrasiye ve vatanımıza sahip çıkma günüdür. Kimsenin bu ülkeyi 30 yıl 40 yıl geriye götürmesine dün gece üyelerimiz ve milletimizle sokaklarda olduğumuz gibi asla müsaade etmeyeceğiz.
Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olmuştur.

Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyet, toplumsal barışı yok etmeye çalışmaktadır. Kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş vatanı ve kıblesi belli olmayan bu hainlerin hesap verme zamanı gelmiş ve geçmektedir.

Ülkemize ve milletimize karşı yapılan bu girişimi kabul etmiyor kınıyoruz. Bu bağlamda, darbe girişiminin kısa sürede bastırılmasında emeği olan aziz milletimize ve güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyor, tehditlere aldırmadan canlarını ortaya koyup şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Konfederasyonumuza bağlı yaklaşık 50 ildeki 120 bine yakın üyelerimiz ve çalışanlarımızın akşam saat 19.00'dan sonra bulundukları şehir meydanlarında milli irademize ve hükümetimize sahip çıkmaları adına demokrasi nöbetine davet ediyoruz.

Saygılarımızla…”