EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bu illerde konut fiyatları yüzde 95 arttı

Konut fiyatlarının son 4 yıl içerisinde en çok artış gösterdiği iller Kırklareli ve Ordu illeri oldu. Her iki ilde de konut fiyatları yüzde 95 oranında artış gösterdi.

Endeksa.com tarafından düzenlenen konut satış oranları ve konut fiyat artışları hakkında verileri içeren rapordan edinilen sonuçlara Kırklareli ve Ordu illerinde konut fiyatlarında son 4 yıl içerisinde artış oranı yüzde 95 seviyesinde gerçekleşti.

Kırklareli’nde ortalama konut fiyatları 190 bin TL

Kırklareli’nde son dönemde ulaşım ve yatırım projeleri ile dikkat çekmeye başladı. Edirne ve Kırklareli arasında yapılacak havaalanı, İstanbul-Edirne hızlı tren hattı projesi ulaşım projeleri ildeki konut fiyatlarını artırmaya devam ediyor. Endeksa’nın verilerine göre, konut fiyatlarının yüzde 95 oranında artış gösterdiği Kırklareli ilinde konutların metrekare satış fiyatı bin 617 TL, konut fiyatları ise ortalama 190 bin 806 TL oldu. Konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl şeklinde gerçekleşti.

Ordu’da ortalama konut fiyatları 224 bin TL

Ordu ilinde de konut fiyatları yüzde 95 oranında artış yaşadı. Ordu’nun büyükşehir statüsünü elde etmesi, Ordu Üniversitesi’nin açılması ve Ordu- Giresun Havalimanı’nın hizmete girmesi gibi yatırımlar ildeki konut fiyatlarının yükselmesini sağladı. Ordu’da ortalama metrekare satış fiyatları bin 704 TL şeklinde ortalama konut fiyatları ise 224 bin 928 TL şeklinde tespit edildi. Konut yatırımının geri dönüş süresi ise Ordu ilinde 25 yıl olarak belirlendi.