EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bu ilde konut fiyatları ülke genelindeki artışı üçe katladı

Türkiye genelindeki konur fiyatlarındaki artış yüzde 6 seviyesinde gerçekleşti. Ancak bir ildeki artış ülke genelindeki artışları 3 katladı.

Yurt genelinde gayrimenkul sektöründe konut fiyatlarına bakıldığında yaşanan büyüme yüzde 6 şeklinde kaydedildi. Ancak Antalya ilinde konut fiyatlarındaki büyüme yüzde 19 şeklinde gerçekleşti. Antalya’da konut fiyatlarında büyüme yurt genelindeki büyümenin 3 katından fazla oldu.

Konut sektörünün en önemli yapı taşlarından bir tanesi olarak varlığını koruyan Antalya ili ılıman iklimi, sunduğu cazip koşulları ve yatırım olanakları ile hem yurt içinden hem de yurt dışından konut yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Gelişime açık yapısıyla dikkat çeken il turizm cenneti ilçeleri ve eşsiz sahilleriyle özellikle yabancı yatırımcının da ilgisini üzerine toplamayı başarıyor.

Yatırımlarını kısa sürede değerlendiren ilde faaliyete geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları, inşa edilen markalı konut projeleri ve büyük devlet yatırımları değerinin katlanmasını sağlıyor.

Son yıllarda yaşanan hem ülke içindeki krizlerden hem de dünyadaki krizlerden etkilenen ancak yine de sektördeki gücünü korumayı başaran Antalya’da konut fiyatlarında büyüme oranı yüzde 19 oldu. Yurt genelinde komut fiyatlarında büyüme oranı ise yüzde 6 seviyesinde kaldı. Antalya ili yurt genelindeki konut fiyatlarındaki büyümenin üçe katlamayı başardı.

Antalya’da metrekare fiyatı geçen yıl bin 860 lira iken şimdi ildeki metrekare fiyatı 2 bin 12 liraya kadar çıktı. Antalya’nın en çok değer kaydeden ilçesi ise yüzde 18’lik büyüme oranı ise Alanya oldu. Alanya ilçesini ise sırayla Konyaaltı, Kemer, Muratpaşa ve Kepez ilçeleri izledi.
Yatırımcısına her zaman yüksek kazanç garanti eden illerin başında gelen Antalya’da gayrimenkul alanındaki değer artışı yüzde 19 şeklinde gerçekleşti. Yurt genelinde ise konut fiyatlarındaki büyüme sadece yüzde 6 seviyesinde kaldı.