EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Boğazın ön görünümündeki yapılara imar affı geliyor

Üsküdar, Beykoz ve Sarıyer’de ön görünümündeki yapılara imar affı geliyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bazı binalar imar barışı kapsamına alınacak” dedi.

Türkiye genelinde hayata geçirilen İmar Barışı’na İstanbul’da boğazın ön görünümündeki yapılar ve Tarihi Yarımada dahil edilmemişti. HaberTürk Gazetesi’nden Esra Boğazlıyan’ın haberine göre bu konuda açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, boğazın ön görünümünde kalan bazı binaların da İmar Barışı kapsamına alınacağını ifade etti.

GÜNDE 350-400 ARASINDA BAŞVURU GELİYOR

İmar Barışı için günde 350 ile 400 arasında değişen bir başvuru yapıldığını belirten Hilmi Türkmen, “Bu yasaya boğazın ön görünümü dahil değildi. Ancak ön görünümde kalan bazı binaların kanuna dahil edilmesi için başvuruda bulunduk. Bakanlık da bunu kabul etti” dedi.

ÜSKÜDAR’DA 3 BİN BİNA İMAR BARIŞINA DAHİL OLACAK

Türkmen; Küplüce, Çengelköy ve Kuleli taraflarında ön görünümde olan ancak geri görünüme doğru dere içinde kalan binalar olduğunu hatırlattı. Ekim ayında meclisin açılmasıyla birlikte bu binalarında yasaya dahil edileceğini belirten Hilmi Türkmen, “Üsküdar’da böyle 3 bin bina bulunuyor” dedi. Türkmen, Üsküdar’ın yanı sıra Beykoz ve Sarıyer'de de ön görünümde kalan ve yasaya dahil edilecek binalar olduğunu sözlerine ekledi.