EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Boğaziçi’ne İmar Barışı düzenlemesi geliyor

Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesinde yer alan yerlerdeki taşınmaz maliklerin İmar Barışı’ndan yararlanması için Meclis’e kanun teklifi sunuldu.

Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Meclis’e sunuldu. Teklifte İmar Barışı ile ilgili çok önemli bir maddeye yer verildi. HaberTürk Gazetesi’nden Esra Nehir’in haberine göre; teklifin 2. Maddesi ile Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesindeki alanlarda yer alan taşınmaz maliklerin Yapı Kayıt Belgesi’nden faydalanması planlanıyor.

İSTANBUL'UN KIYILARI BARIŞACAK

Yasa teklifinin kabul edilip yasalaşması halinde Sarıyer, Üsküdar, Beykoz ilçelerinin Boğaziçi ön görünüm kabul edilen sınırları da İmar Barışı’ndan yararlanabilecek. Ve böylece, Boğaziçi'nin tamamı İmar Barışı’na dahil edilmiş olacak.

SÜRE UZATIMI DEĞERLENDİRİLİYOR

İmar Barışı uygulamasına başvurular normal şartlarda 31 Aralık 2018’de sona erecek. Yasa teklifinin kabul edilmesi ile birlikte İmar Barışı kapsamına yeni eklenecek bölgeler için başvuru süresinin uzatılmasının da değerlendirildiği belirtildi.