EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bizim Mahalle'nin 2. etabı için imzalar atıldı

Emlak Konut GYO Bizim Mahalle projesinin 2. etap ihalesi için Dağ Mühendislik Müteahhitlik Tic. ve San. A.Ş. ile ile imzaları attı.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO tarafından İstanbul Avrupa yakasının ilgi çeken lokasyonlarından Küçükçekmece’de hayata geçirilen Bizim Mahalle projesinin 2. etabının hayata geçirilmesi için ihalede en yüksek fiyatı veren Dağ Mühendislik ile imza atıldı.

Arsa satış karşılığında toplam satış geliri olarak 2 Milyar TL teklif ile sonuçlanan ihalenin imza töreninde açıklama yapan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim “Özlenen mahalle yaşamını sunmayı hedeflediğimiz projemizin ilk imzasını atıyoruz hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO’nun 1 milyon metrekarelik Bizim Mahalle arazisinin 118.098,99 m²’lik bölümünü kapsayan 2.etap ihalesini kazanan Dağ Mühendislik Müteahhitlik Tic. ve San. A.Ş. oldu. Şirket, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 2 Milyar TL, Emlak Konut payı olarak ise 551 Milyon TL taahhüt etti.

Özlenen Mahalle Sıcaklığı İçin İlk İmzaları Atıyoruz

İmza töreninde görüşlerini bildiren Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim; “Özlenen mahalle sıcaklığı için bugün ilk imzalarımızı atıyoruz. İhalemizi kazanan Dağ Mühendislik Müteahhitlik Tic. ve San A.Ş. ile imzaları atmaktan memnuniyet duyuyoruz. İnsan ve şehir odaklı yaklaşımla yatay mimarinin hakim olacağı projemiz, bulunduğu bölgeye değer katacak. Bizim Mahalle her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk alanlarına, sağlık tesislerinden dini tesislere, kütüphaneden festival alanlarına ayrıca eğitim tesislerinden resmi kurumlara, ata sporları merkezinden kent müzesine, el sanatları merkezinden spor tesislerine kadar birçok faaliyet alanıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle olacak." dedi.

Yatırımlarımıza devam edeceğiz

Türkiye ekonomisinin düzenli büyüme ivmesi yakaladığını işaret eden Ertan Yetim; “2.çeyrek rakamlarında 5.1 gibi büyüme oran görüyoruz. Beklentiler 3.çeyrek rakamlarının daha da yukarıda olacağı yönünde. Bizlerde yapmış olduğumuz yatırımlarla beraber ülkemizin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. 2017 hedeflerimizi açıklarken bu yıl için 10 milyar TL'lik ihale yapacağımızı belirtmiştik şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz 9 dev ihale ile yaklaşık 13,2 milyar TL'lik değere ulaştık. Atılacak tüm adımları ülkemizin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Bugün burada atmış olduğumuz imzaların başta ülkemize, kurumumuza ve Dağ Mühendisliğe ayrıca projemizde yaşayacak vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyorum ki hem İstanbul’umuza hem sektöre değer katacak bir yatırım olacak.” dedi.

"Her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum"

İmza töreninde görüşlerini bildiren ihalenin kazananı Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ; Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştireceğimiz projenin ihalesini kazanmış olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bugüne kadar Dağ Mühendislik olarak 8 bin konutun inşasına imza attık. Şu anda halen Emlak Konut güvencesiyle Tual Bahçekent ve Tual Adalar projesinin inşasını sürdürüyoruz. Biz yatırımlarımızda her zaman ülkemize olan güvenimizi öne koyarak hareket ediyoruz. Bu ihaleye ve bundan sonra katılacağımız ihalelerde de bu anlayışla hareket edeceğiz. Bu imzaların her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.