Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Bir indirim haberi de Şekerbank’tan!

Ziraat Bankası öncülüğünde başlatılan en az 3 süreyle geçerli konut kredisi faiz indirimi uygulamasına Şekerbank da dahil oldu. Banka faiz oranını yüzde 0,98’e indirdi.

Geçtiğimiz haftanın başında Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklamaya paralel olarak bu hafta başından itibaren bankalar bir bir konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına indirdiğini açıklıyor.

Başbakan Yıldırım geçen hafta konut kredisi faiz oranlarının psikolojik seviye yüzde 1’in altına düşürüleceğini ve oluşan konut stokunun eritileceğini ifade etmişti. Açıklamanın akabinde bankalardan ataklar da art arda geldi. İlk önce Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98’e düşürdüğünü açıkladı. Ardından Halkbank da konut kredisi faiz oranını yüzde 0, 98’e sabitledi. Halkbank ve Ziraat Bankası’nı; Vakıf Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım bankaları takip etti.

Bir haber de Şekerbank’tan geldi! Şekerbank konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1 seviyesinin altına çekerek yüzde 0,98’e düşürdüğünü açıkladı. Şekerbank tarafından konut kredisi faiz oranlarının indirimine ilişkin yapılan açıklamada, “60 aya varan vadelerde uygulanacak indirimle Şekerbank, ilk defa konut kredisi kullanacak olan bireylere 500,000 TL’ye kadar olan konut kredisi taleplerinde faiz oranlarını yüzde 0,98’e çekti” denildi.

Şekerbank 60 aya varan vade imkanları ile konut kredisi faiz oranını yüzde 1’in altına indirdi. Bankadan yapılan açıklamada, açıklamanın yapıldığı gün itibariyle konut kredilerinde yeni faiz oranlarının geçerli olacağını söylemişti. Şekerbank ile birlikte konut kredisi faiz oranını indiren bankaların sayısı da 6’ya çıkmış oldu.

Konut kredisi faiz oranları indirimi seferberliği ile en az 3 ay süreyle uzmanlar tarafından belirlenen yüzde 1 psikolojik seviyenin altında konut kredisi verilecek. Bu indirim kampanyası ile son 3,5 yıl içinde oluşan 2 milyonu geçkin konut stokunun eritilmesi ve konut kredisi faizlerinin yüksekliği nedeniyle konut alma hayalinde vazgeçen vatandaşların konut alımlarını kolaylaştırmak hedefleniyor.