Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Bir banka daha konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı

Bankalar konut kredisi faiz oranları düşürmeye devam ediyor. Bir bankadan daha faiz oranlarında indirim kararı geldi. Tüm detaylar haberimizde…

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Şubat ayında faiz indirimine tüm hızıyla sürüyor. Son verilere göre konut kredisi faiz oranlarında bir banka daha indirim yaptı. Halkbank, 5 ve 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1.81’den yüzde 1.72’ye düşürdü.

EN DÜŞÜK KREDİ ZİRAAT BANKASI’NDA

Kredi Pazarı’nda yer alan verilere göre en düşük konut kredisi faiz oranını Ziraat Bankası veriyor. Ziraat Bankası, 10 yıl vadeye kadar olan konut kredilerinde yüzde 1.68 faiz oranı sağlıyor. Bunun yanı sıra bankadan konut kredisi kullanıldığında KKDF ve BSMV masrafı alınmıyor.

ING Bank ise 10 yıla kadar vadeli konut kredilerinde yüzde 1.71 faiz oranı sunuyor. Bunun yanı sıra krediye ek uygulanan sigortaların kullanılması durumunda ise faizler yüzde 1.69’a kadar düşüyor.

EN YÜKSEK FAİZ YÜZDE 2.58

2018’in yaz aylarında yüzde 3’ün üzerine çıkan konut kredisi faiz oranları şimdilerde yüzde 2 oranlarında dolaşıyor. Güncel olarak en yüksek konut kredisi faiz oranını yüzde 2.58 ile TEB veriyor. İş Bankası ile Anadolubank ise 10 yıl vadeye kadar olan konut kredilerinde yüzde 2.50 faiz oranı sunuyor.