EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Binali Yıldırım: Kentsel dönüşümde belediye hakem olacak

Kentsel dönüşümde belediyenin hakemlik yapacağını söyleyen Binali Yıldırım, Fikirtepe’deki sorunların da bu yolla aşılacağını ifade etti.

Haliç Kongre Merkezi'nde gazete ve haber ajanslarının ekonomi müdürleriyle sohbet toplantısı gerçekleştiren AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul ekonomisini büyütmeyi hedefleyen projelerini anlattı. Habertürk Gazetesi’nde yer alan habere göre, Fikirtepe başta olmak üzere kentsel dönüşümde yaşanan sorunların ortak çabayla çözüleceğini belirten Binali Yıldırım, belediyenin sözleşme, anlaşma safhasında hakemlik yapacağını ifade etti.

Tasarım ilkelerinin de belediye tarafından değerlendirileceğini belirten Yıldırım; “Yerinde dönüşüm esas alınacak. Yıkılması gereken binalar yıkılacak. Finansmanda da Bakanlık, Emlak Konut, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) belediye işin içinde olacak” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET BAHÇESİNE DÖNÜŞECEK

Geçtiğimiz yıl 13 milyonun üzerinde turist ağırlayan İstanbul'un turizm politikalarıyla ilgili soru üzerine Binali Yıldırım, bu rakamı 2023’te 22 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Turizmden geliri artırmak için katma değeri yüksek, harcaması fazla olan turistleri getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Yıldırım; “Yenikapı'ya kapsamlı bir kruvaziyer limanı yapacağız. Oradan gelen turistleri doğru Tarihi Yarımada'ya çıkaracağız ve oralarda para harcamasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.