EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Binali Yıldırım: İstanbul’un trafik sorununu çözeceğiz

İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul’un trafik sorununu çözeceklerini açıkladı. Yıldırım, Kanal İstanbul’un şehri rahatlatacağını da sözlerine ekledi.

CNN Türk’te Buket Aydın’ın sunduğu “40” programına katılan TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul’un trafik sorununa değindi. Binali Yıldırım, Kanal İstanbul projesiyle İstanbul’un rahat bir nefes alacağını ifade etti.

“İSTANBUL'UN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZERİM”

İstanbul'un trafik sorunu ile ilgili “Evet çözerim” ifadelerini kullanan İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım; “Mütevazı olmaya gerek yok. Ben bu işi yaparım. Türkiye’nin 780 bin kilometrekaresinde trafik sorununu çözdüm. 5 bin 400 kilometrekarelik İstanbul’u halledemeyecek mi? Çözeceğiz. İstanbul’un trafik sorununa çözüm bulacağız” şeklinde konuştu.

Binali Yıldırım, trafik sorununun çözümünün raylı sistemin artırılmasından geçtiğini ifade etti. Raylı sistemde İstanbul’un yüzde 20’nin altında bir pay aldığını söyleyen Yıldırım; “Şu anda yapımı devam eden 284 kilometrelik metro projesi var. Tüm bunlar bittiğinde vatandaşların yüzde 50'si metro, Marmaray, raylı sistem ve metrobüs ile seyahat edecek. Bunun sayesinde trafikte ciddi bir rahatlamayı hep birlikte göreceğiz. Tüm bunlar çok uzak değil. Birkaç yıl içinde gerçekleşecek” ifadelerini kullandı. İstanbul’un trafikte artan araç sayısına rağmen bekleme süresi artmayan şehir olduğunu ifade eden Yıldırım, bunların 3. köprü, Avrasya Tüneli, Marmaray sayesinde olduğunu da sözlerine ekledi.

“BOĞAZA ALTERNATİF”

Kanal İstanbul projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım; “Projeyi İstanbul'un felaketine sebep olacak gibi gösterme gayretleri var. Dışarıdaki yayınlarda hep bu böyle işleniyor. Çünkü ne olacak? Boğaza alternatif oluşturuyor. Boğaz’a alternatif oluşturmanın bizim ulusal güvenliğimiz açısından da stratejik menfaatlerimiz açısından da çok büyük önemi var” diye konuştu.