EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Binali Yıldırım: Depremle ilgili dönüşümde müsamahakâr davranmayacağız

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, depremle ilgili dönüşümde müsamahakâr davranmayacaklarını ifade etti.

Haber ajansları, gazete, televizyon ve internet medyasının genel yayın yönetmenleri ve temsilcileriyle Cemile Sultan Korusu’nda bir araya gelen TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, soruları yanıtladı. Kentsel dönüşümle hakkında bir soruya cevap veren Binali Yıldırım, deprem ile ilgili dönüşümde hiç müsamahakâr olmayacaklarını söyledi.

İlçeler bazında mikro düzeyde zemin yapısının bile belli olmadığını ifade eden Binali Yıldırım; “Zemin yapısı demek, her bölgesinin 50 metrede bir sondaj yapıp zemini bilmek gerekiyor. Bundan emin değiliz, sadece kabuller var. ‘Hat şuradan geliyor, şuradan’ gidiyor. Kırmızı çizgiler çiziyoruz. Bunlar tamam. Ancak bunların acaba Bahçelievler'e, Kağıthane’ye, Beylikdüzü’ne, Tuzla’ya yansıması nedir? Bunların mikro çalışmaları yok. Depremle ilgili çalışmaları yenileyeyim. Fakat yerin altında sonun varsa ne olacak? Bir yandan hem para hem emek boşa gitti hem de insanlar yine güvende değil. Bir kere bu gerçekleştirilecek. Deprem ile ilgili dönüşümde hiç müsamahakâr davranmayacağız. Vatandaşlar karşı da çıksa gerçekleştireceğiz. Bizim olmazsa olmazımızdır. Belki de bir belediye başkanından duyacağınız önemli bir başlık. Eğer belediye başkanı seçilirsem, İstanbul'da İBB Meclisi’nin gündeminin en önemli konusu imar plan tadilatı olamayacak. Günümüzde meclislerin gündeminin yüzde 75'ini bunlar oluşturuyor. Burada açıkça ifade ediyorum. İmar komisyon fonksiyon değişiklikleri olmayacak. Bütün yanlışlar buradan” diye konuştu.