EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Binali Yıldırım: Akan bir trafik vaat ediyoruz

“İstanbul’a 4.0 projesiyle geliyoruz” ifadelerini kullanan Binali Yıldırım, vatandaşlara akan bir trafik vaat ettiğini açıkladı.

Türk Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD) heyeti ile istişare toplantısına katılan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “İstanbul’a 4.0 projesiyle geliyoruz” ifadelerini kullandı. Toplantıda yaptığı konuşmada İstanbul’un önemli bir şehir olduğunu belirten Binali Yıldırım; “İstanbul'un gelecek 5 yıl için yerel yöneticilerini seçeceğiz. Fakat yerel seçimler İstanbul’un seçimi olmanın ötesinde bir genel seçim, bir hesaplaşma, bir referandum tarzına doğru gidiyor. Bu benim çok arzu etmediğim bir şey” şeklinde konuştu.

İstanbul’un genel siyasete kurban edilmemesi gerektiğini ifade eden Binali Yıldırım; “Çünkü İstanbul, Türkiye için vazgeçilmez ve ülkeyi taşıyan bir şehir. Eğer İstanbullular beni seçerse, belediye meclislerinde plan tadilatı dosyaları ve imar revizyon planları ilk gündem maddesi olmayacak” dedi.

Sabah’ta yer alan habere göre; İstanbul'un dünyada en çok merak edilen 5 şehir arasında yer aldığına dikkat çeken Binali Yıldırım; “Üç imparatorluğa başkent olmuş İstanbul, sağlık hizmetlerinin en iyi verildiği beşinci şehir. İstanbul'un en iyi olmadığı birkaç alan var. Bunlar trafik, ulaşım, otopark, yeşil alan ve altyapı. Önceliğimiz bunlar olacak” diye konuştu.

VATANDAŞLARA AKAN BİR TRAFİK VAAT EDİYORUM

İstanbul için trafik sorununun önemine değinen Binali Yıldırım; “Polis trafiği kendi işi gibi görmüyor. Zabıta vazife edinip ilgilenmeye çalışıyor. Orayı da toparlayacağız. 7/24 akıllı trafik sistemine geçeceğiz. Önemli hedeflerimizden biri de otopark konusunu mahalle bazında çözmek. Şu anda 712 bin otopark kapasitesi ile 1 milyon daha park yeri ihtiyacı var. Ben İstanbul’a akan bir trafik vaat ediyorum” dedi.