EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bin 500 Arap yatırımcı konut için Türkiye’ye geliyor

Araplar, Türk vatandaşlığında gayrimenkul yatırım tutarının 250 bin dolara indirilmesinin ardından harekete geçti. Bin 500 yatırımcı Türkiye’ye geliyor.

Arap yatırımcılar, Türk vatandaşlığında gayrimenkul yatırım tutarının 250 bin dolara indirilmesinin ardından harekete geçti. 19 Arap ülkesinden bin 500 Arap yatırımcı, Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TURAP) aracılığıyla İstanbul'a geliyor. Bu yıl ikincisini düzenlenecek Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'na katılacak olan bin 500 Arap yatırımcı konut geliştiricilerle bir araya gelecek.

TÜRKİYE'YE ARAP İLGİSİ

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Türkiye'de konut sahibi olmak için hiçbir fırsatı kaçırmayan Araplar,Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TURAP) ve TurabExpo ortaklığında gerçekleştirilecek olan Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'na katılacak. Türkiye’deki konut üreticileri Arap yatırımcılara yatırım fırsatlarını sunacak.

19-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan TurabExpo Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı, Basın Ekspres Yolu üzerindeki Pullman İstanbul Airport & Convention Center’da düzenlenecek.

KONUT PROJELERİ ARAP DÜNYASINA TANITILACAK

Eş zamanlı yapılacak Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı’nın Türkiye’deki konut projelerinin Arap dünyasında tanıtılmasında, pazarlanmasında ve satışında büyük rol oynayacağını söyleyen TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar; “İnşaat, konut, gayrimenkul sektöründe Türk Arap işbirliklerini ve Türkiye’nin yabancıya konut satışını artıracak projeler geliştiriyoruz. İki gün sürecek fuar ikili görüşmelere olanak sağlayacak. Bunun yanı sıra katılımcı şirketlerimiz web tabanlı sanal fuar aracılığı ile iletişimlerini ve iş bağlantılarını sürdürebilecek. TÜRAP bünyesinde oluşturulan TA Grup çatısı altında, 30 kişilik uzman avukat kadromuzla Türkiyeli yatırımcılarımıza Arap ülkelerinde hukuk ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Güvenli bir şekilde 19 Arap ülkesinde Türkiye’deki projelerin satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.