EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bilkent Şehir Hastanesi önümüzdeki ay sonu hizmete giriyor

Bilkent Şehir Hastanesi, önümüzdeki ay sonundan itibaren aşamalı olarak hizmete girecek. Hastane, dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olarak dikkat çekiyor.

2015 yılında yapımına başlanan Bilkent Şehir Hastanesi, önümüzdeki ay sonundan itibaren aşamalı olarak hizmete girecek. Bilkent Şehir Hastanesi'nin inşaat alanını ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “180 dönüm arazide vatandaşlarımızın bir yerden diğer yere geçişini çok iyi planlamamız ve hızlı bir yaklaşım içinde olmamız gerekiyor. Bunun için tüm hazırlığımızı yapıyoruz” diye konuştu.

YURT DIŞINDAN GELECEK HASTALAR İÇİN DE BİR MERKEZ OLACAK

Fahrettin Koca, Bilkent Şehir Hastanesi'nin Türk vatandaşlarının yanı sıra yurt dışından gelecek hastalar için de önemli bir merkez olmasını istediklerini söyledi. Koca, sağlık turizminin Türkiye'nin stratejik önceliklerinden biri olduğunun altını çizdi ve Bilkent Şehir Hastanesi'nin uluslararası tanıtımlarda model olacağını ifade etti.

3 BİN 704 YATAK KAPASİTESİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

Bilkent Şehir Hastanesi, toplam 3 bin 704 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olarak dikkat çekiyor. Bilkent Şehir Hastanesi; Adana, Kayseri, Mersin, Yozgat, Isparta ve Elazığ'dan sonra hizmete alınacak olan 7’nci şehir hastanesi olacak.

Bilkent Şehir Hastanesi’nde günde 40 bin hastanın tedavi görmesi bekleniyor. Hastanede 6 bini tıbbi personel olmak üzere toplamda 11 bin çalışan hizmet verecek. 131 ameliyathanenin yer aldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi bulunacak.

Bilkent Şehir Hastanesi, Türkiye'nin en büyük laboratuvarını barındıracak. Ayrıca hastanedeki tüm hizmetler dijital ortamda yürütülecek. Hastanenin kampüsünde ambulans helikopterler için 2 ayrı heliport da yer alacak.