EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Beyşehir'de göl manzaralı toplu konut projesi hayata kazandırılıyor

Konya Beyşehir Belediyesi tarafından hayata kazandırılan sosyal konut projeleri için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanında dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere en temel gereksinimlerden barınma ihtiyacına karşılık verebilmek için sosyal konut üretimleri tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üretici Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından sosyal konut projesi üretimleri tüm hızıyla devam ederken il ve ilçe belediyeleri de dar gelirli vatandaşın konut ihtiyacına karşılık verebilmek adına üzerine düşen görevi yerine getiriyor.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde hayata kazandırılan dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal konut projesinin inşaat çalışmaları da bu kapsamda tüm hızıyla sürüyor. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçede süren toplu konut inşaatında bizzat ziyarette bulunarak değerlendirmeler yaptı.

Toplu konut projesi inşaat alanında bulunan Beyşehir Belediye Başkanı burada çalışmaları bizzat yerine gördü ve yetkili kişilerden çalışmalar hakkında önemli bilgiler edindi. İlçede hayata geçirilen toplu konut projesinin belediye tarafından hayata kazandırılan en önemli projelerden bir tanesi olduğuna değinen Başkan Özaltun göl manzarasına hâkim 14 bin metrekarelik bir alana yayılan 159 konutlu bir projenin inşaat çalışmalarının başladığını söyledi.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde yaşama geçirilen toplu konut projesi hakkında bilgi veren Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, projede sadece konutların yer almayacağını konutların yanı sıra sosyal tesislere de yer verileceğini söyledi. Başkan Altun projede yer alan 59 adet dairenin belediyeye ait olacağını ve bu konutların bir benzerinin daha önceden inşa edilmediğini ifade etti.

İlçede konut üretiminde belediyenin çıtayı üst noktalara taşıdığını ifade eden Başkan Özaltun, Beyşehir’de toplu konut projesinin inşa edildiği alanda yakın gelecekte bir cazibe merkezi oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.