EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Beyoğlu'nun en değerli projeleri MIPIM'de boy gösterecek

Beyoğlu Yatırımcılar Grubu (BIG) hayata geçirdikleri projelerini 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa'da gerçekleştirilecek MIPIM 2017'de yatırımcıya tanıtacak.

Dünyanın en önemli gayrimenkul organizasyonlarından olan MIPIM 2017’ye 6 dev proje ile çıkarma yapmaya hazırlanan Beyoğlu’nda önümüzdeki 3 yıl içinde 10 milyar dolarlık bir yatırım hayata geçiyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde ve Beyoğlu Yatırımcılar Grubu’nun (BIG) önde gelen temsilcilerinin katılımı ile Pera Palas Hotel Jumeirah’da düzenlenen toplantı ile Beyoğlu’nda hayata geçecek yatırım projelerine dair detaylar paylaşıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Beyoğlu’na dair gelecek vizyonunu paylaşırken; Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve NEF Kurucusu Erden Timur yatırımcı gözü ile Beyoğlu’nu ve taşıdığı potansiyeli değerlendirdi.

Beyoğlu cazibe merkezi olmaya devam edecek

Artık kenetlenme zamanı düşüncesi ile bu sene MIPIM’e Beyoğlu Yatırımcılar Grubu ile katılma kararı aldıklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Ülkemiz için zor bir yılı geride bıraktık. ‘Şimdi zaman kenetlenme zamanıdır’ dedik ve bu sene MIPIM’e “İş’te Beyoğlu” sloganıyla değer katacak 6 projemizi inşa eden çok değerli yatırımcılarımızla, Beyoğlu Yatırımcılar Grubu ile katılma kararı aldık” dedi.

Demircan sözlerine şöyle devam etti: “Hep birlikte; geçmiş ile geleceği, modern ile geleneği buluşturan Beyoğlu’nun yeni yatırım projelerini, Fransa’da yabancı yatırımcılara arz edeceğiz. Galataport, Haliçport, Tarlabaşı, Okmeydanı, Piyalepaşa, Örnektepe başta olmak üzere, 35 firma ve 47 projeyle katılıyoruz. Her şeyden önce en değerli hazinemiz birlikte geliştirdiğimiz yaşam modelidir. Beyoğlu’nun tesis ettiği farklılık ve çoğulcu yaşama kültürü, uyum ve hoşgörü dünyaya ilham verecek kudrettedir. Projelerimizin hepsinde esas ilkemiz; Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan bu ruhu yaşatmak, eskiyi koruyarak, konfor ve fonksiyonellik eklemektir. ‘İş’imiz Beyoğlu gücümüz de yatırımcılarımız’ dedik ve yurtdışı tanıtımlarımıza ağırlık verdik. Umuyoruz ki MIPIM’den yeni büyük yatırım haberleriyle döneceğiz.”

Dünyada artık ülkelerin değil şehirlerin yarıştığını vurgulayan Demircan, “Şehirlerin vaat ettikleri ile insanları davet etmesi ve tercih edilir olması gerekir. Eğitim, bir şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatı ve bütün bunları dikkate alan mekânsal planlamaları da o şehrin tercih edilme sebepleri olmalıdır. İste biz Beyoğlu Belediyesi olarak çalışmalarımızı bu unsurlar üzerinde şekillendirdik” diye konuştu.

Beyoğlu’nun tıpkı geçmişte olduğu gibi gelecekte de sanatsal, kültürel aktiviteler ve turizm bakımından cazibe merkezi olacağını belirten Demircan, Beyoğlu’nun ekonomik gelişimi ile ilgili de bilgiler de aktardı.

Demircan, “Ülkemizin en prestijli ve değerli projeleri, en büyük kentsel dönüşüm projeleri Beyoğlu’nda yükseliyor. Bölgemizde inşa edilen Türkiye’nin vitrin projeleri; Galataport, Haliçport, Tarlabaşı, Okmeydanı, Piyalepaşa kentsel dönüşüm projeleriyle global yatırımcılar da yakından ilgileniyor. Yaşanan talihsiz olaylara rağmen önümüzdeki 3 yılda bölgemizde 10 milyar dolarlık bir yatırımın hayata geçmesini bekliyoruz. Beyoğlu’nda 2004’te sigortalı çalışan sayısı 80 bin iken 2016’da bu sayı 190 bine ulaşmış durumda. Burası son 10 yılda sürekli istihdam oluşturan bir bölge haline geldi. Yine Beyoğlu’na son 10 yılda, 40 bin yeni yatak ve 11 bin yeni işletme kazandırdık. Turizme yönelik çalışmalarımızdan bizi en çok heyecanlandıran projelerden biri de Narmanlı Han. 170 yıllık İstanbul tarihine tanıklık etmiş Narmanlı Han’ın restorasyon çalışmaları devam ediyor ve yakın zamanda bitecek. Diğer taraftan Madame Tussauds ile Beyoğlu’na marka bir müze kazandırdık” dedi.

Beyoğlu Yatırımcılar Grubu'ndan birlik mesajı geldi

Toplantıda görüşlerini bildiren Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Süleymaniye’deki yenileme projesine bu sene başlayacaklarını ve MIPIM’e Beyoğlu’ndaki projelerle bir birlikte katılmanın sadece Beyoğlu için değil ülkemiz için de önemli bir tanıtım olacağını söyledi.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Beyoğlu’nun emlak yatırımlarında İstanbul’un en değerli bölgesi olduğunu belirtti. Polat; eskiden Beyoğlu’na takım elbise, kravat ile gelirdik. Bu bir ayrıcalıktı. Sayın Başkan Beyoğlu’na tekrar eski saygınlığını kazandırmak için çalışıyor. Bizlere de bu anlamda önemli görevler düşüyor” dedi.

Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, “Bugün Beyoğlu gerçek İstanbul’un tarihini yansıtıyor. Yatırımcılar olarak biz de bu tarihi dokuyu korumak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık ise MIPIM fuarına katılmanın İstanbul’un ve Beyoğlu’nun tanıtımı için çok önemli olduğunu vurguladı. Çalık sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul’u ve İstanbul’daki herhangi bir projeyi bir yabancıya anlatırken Taksim meydanına ve Beyoğlu’na olan mesafesine göre tarif edersiniz. Bu yüzden Beyoğlu İstanbul’un merkezidir.”

Toplantıda son olarak söz olan NEF Kurucusu Erden Timur, gelişmiş ülkelerdeki belediyecilik anlayışının Beyoğlu’nda hakim olduğunu ve Beyoğlu Belediyesi’nin birleştirici vizyonunun yatırımcıları motive ettiğini söyledi. Timur, yurtdışında ülkemize yönelik büyük bir dezenformasyon olduğunu ve bunu kırarak kendimizi doğru ifade edebilmek adına ülkemizdeki yatırımlardan bahsetmemiz gerektiğini belirterek, “Bu kapsamda Beyoğlu Yatırımcıları Grubu olarak bu fuara katılmamız ülkemizi ve kendimizi doğru ifade etmek adına önemli bir fırsattır” diyerek sözlerine son verdi.