EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Beş banka konut kredisi faizlerinde indirim yaptı

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında düşüş ivmesi hızlandı. 5 banka daha konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Tüm detaylar haberimizde…

Bankaların konut kredisi faiz oranları düşüş ivmesini hızlandırdı. Şubat 2019 başında yüzde 2.17 seviyelerindeki konut kredisi faiz oranı ortalaması Şubat ayının sonuna doğru yüzde 1.9’a düştü. Kredi Pazarı’ndaki verilere göre en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.54 olarak kaydedildi. En düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.49’a düştü.

Kuveyt Türk Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Anadolubank ve Türkiye Finans Bankası Şubat ayının son haftasına indirimle girdi.

Güncel verilere göre 150 bin TL bedelinde 10 yıl vadeli konut kredisi için en düşük aylık taksitler 2 bin 700 TL, toplam geri ödeme ise 322 bin TL olarak çıkıyor.

HalkBank

HalkBank, Hesaplı Evim Konut Kredisi ürününde faiz oranlarını yüzde 1.49’a düşürdü. Canım Evim Konut Kredisi faiz oranlarını yüzde 1.53’e indirdi. Dost Evim Konut Kredisi faiz oranlarını ise yüzde 1.85’e çekti.

VakıfBank

VakıfBank, yüzde 1.75 konut kredisi faiz oranı sunuyor. Ancak kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi ürünü dahilinde yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi veriyor.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 5 yıllık vade için yüzde 1.54 faiz oranı sunuyor. 10 yıllık vade için ise yüzde 1.59 faiz oranı uygulanıyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, 10 yıl vade için yüzde 1.61 faiz oranı sunuyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, 10 yıl vadeli 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde yüzde 1.69 faiz oranı uyguluyor. 10 yıldan 20 yıla kadar olan vadelerde ise yüzde 1.95 konut kredisi faiz oranı sunuluyor.