EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Berat Albayrak: Konutta faizler yüzde 1’in altına düşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konutta faizlerin önümüzdeki dönemde yüzde 1’in altına düşeceğini vurgulayan bir video paylaştı. Detaylar haberimizde…

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konut faizlerindeki düşüşe ilişkin bir video yayınladı. Berat Albayrak yaptığı paylaşımda “Finansal piyasalardaki güçlü dengelenme performansı ile birlikte konut kredi faizlerinde düşüş trendi devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Bakan Albayrak’ın paylaştığı videoda konut faizlerinin önümüzdeki dönemde yüzde 1’in altına ineceği ve yüzde 0.98'lere gerileyeceği ifade ediliyor.

Dün Otomotiv Kongresi'nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ve dünyanın ekonomik açıdan çok tarihi bir süreçten geçtiğini söylemişti. Bu toplantıda Berat Albayrak; “Konutta faizler yüzde 1.28’lere geldi. Benim tahminim mayıs ayı gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0.98’i görünce sektördeki süreç daha da hızlanacak” şeklinde konuşmuştu.