Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Berat Albayrak: Konutta faizler yüzde 1’in altına düşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konutta faizlerin önümüzdeki dönemde yüzde 1’in altına düşeceğini vurgulayan bir video paylaştı. Detaylar haberimizde…

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konut faizlerindeki düşüşe ilişkin bir video yayınladı. Berat Albayrak yaptığı paylaşımda “Finansal piyasalardaki güçlü dengelenme performansı ile birlikte konut kredi faizlerinde düşüş trendi devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Bakan Albayrak’ın paylaştığı videoda konut faizlerinin önümüzdeki dönemde yüzde 1’in altına ineceği ve yüzde 0.98'lere gerileyeceği ifade ediliyor.

Dün Otomotiv Kongresi'nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ve dünyanın ekonomik açıdan çok tarihi bir süreçten geçtiğini söylemişti. Bu toplantıda Berat Albayrak; “Konutta faizler yüzde 1.28’lere geldi. Benim tahminim mayıs ayı gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0.98’i görünce sektördeki süreç daha da hızlanacak” şeklinde konuşmuştu.