Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Belediye ve İSKİ anlaştı ruhsat alımları hızlandı!

Pendik Belediyesi ve İSKİ arasında sağlanan anlaşma ile inşatta ruhsat alma işlemleri daha hızlı gerçekleştirilebilecek.

İnşaatta ruhsat alımlarının daha kısa sürede yapılabilmesi için bürokratik süreç hızlandırılarak ‘kanal bağlantı işlemleri’ başvuru İSKİ yerine ilçe belediyelerinden yapılacak. Böylece uzun bürokratik işlemler en aza indirilerek kısa sürede inşaat ruhsatı alınmasını olanak sağlanacak.
İlk etapta sadece Pendik Belediyesi’nde hayata geçirilecek uygulamanın kısa sürede yaygınlaşarak İstanbul genelinde hâkim olması planlanıyor.

İnşaat sektörü temsilcilerinin inşaat ruhsatı alma sürecinin kısaltılmasına ilişkin beklentisi karşılandı. İlçe belediyelerinden yapılacak ‘kanal bağlantısı açma’ başvuruları ile inşaatta ruhsat alma işlemleri çok daha hızlı olacak.

Uygulama ilk aşamada sadece Pendik Belediyesi’nde uygulanacak. Pendik ilçe belediyesi ile İSKİ arasında yapılan anlaşma doğrultusunda inşaat sürecinde bürokrasinin en aza indirilmesi için yepyeni bir döneme giriş yapılıyor.

Pendik Belediyesi ve İSKİ (İstanbul Su İdaresi) arasında imzalanan iş birliği anlaşması doğrultusunda artık ‘kanal bağlantı işlemleri başvurusu’ İSKİ yerine ilçe belediyelerinden hızlıca yapılacak. Uzun süreli bürokratik işlemlerin azaltılması ile inşaatlarda daha kısa sürede ruhsat alınabilmesi sağlanacak.

Sektör temsilcilerini sevindiren yeni uygulama ilk olarak Pendik Belediyesi’nde hayata geçirilecek. İlk etapta Pendik ilçe belediyesinde işlerlik kazanan yeni uygulama zamanla İstanbul’daki tüm ilçelerde yaygınlaşacak

Kısa süre içerisinde İstanbul’un genelinde yaygınlaşması beklenen uygulama bürokratik işlemlerin azaltılarak inşatlarda eskisinden çok daha kısa sürede ruhsat alınabilmesini sağlayacak. İSKİ ve Pendik Belediyesi arasında imzalanan iş birliği anlaşması inşaatçıların yüzünü güldürdü.

Anlaşma gereğince inşaat ruhsat aşamasında bürokrasiyi azaltarak süreci hızlandırmak planıyla “kanal bağlantı işlemleri başvuruları” artık İSKİ yerine ilçe belediyelerinden yapılabilecek.

İnşatta kapı kapı dolaşarak ruhsat alma işlemleri sona erdi. İSKİ’den onay alındıktan sonra diğer ruhsat işlemlerinin süreçleri de start alıyor. Şimdilik sadece Pendik Belediyesi’nde yapılan uygulama bürokratik işlemleri azaltarak süreci hızlandırıyor. Daha kısa sürede inşaat ruhsatı alınmasına olanak tanıyan uygulamanın kısa sürede tüm İstanbul’da yaygınlaşması bekleniyor