Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

BDDK, Emlak Bankası’nın kuruluşuna onay verdi

BDDK, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşunu onayladı. Karar, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Tüm detaylar haberimizde…

Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşu için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) onay verdi. Katılım bankası olarak hizmet verecek olan Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.’nin yakın zamanda şubeleşmeye başlaması planlanıyor. Takvim Gazetesi’ndeki habere göre Türkiye Emlak Katılım Bankası ile birlikte gayrimenkul sektörüne destek olunması planlanıyor.

ATATÜRK'ÜN TALİMATIYLA KURULDU

Emlak Bankası, 3 Haziran 1926 tarihinde 20 milyon lira sermaye ile Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı doğrultusunda kuruldu. 1953 yılında Emlak Bankası’nın ödenmiş sermayesi 300 milyon liraya çıkarıldı.

Emlak Bankası İstanbul-Levent, İstanbul-Emekli Subay Evleri, İstanbul-Koşuyolu, İstanbul-Ataköy, Ankara-Telsizler, Ankara Yenimahalle, İzmir-Denizbostanlısı, Edirne-Mimar Sinan, Eskişehir-Yunuskent, Urfa, Çankırı ve Diyarbakır konutları projelerini hayata geçirdi.

Kendi projelerinin yanı sıra Emlak Bankası Devlet Mahalleleri, Ankara Türk Ocakları Merkez Binası, Merkez Bankası Binası, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Milli Savunma Bakanlığı Konutları, TRT Sitesi, TBMM Lojmanları projelerini yaşama kazandırdı. Son dönemlerinde ise banka Ankara-Bilkent, Elvankent, Konutkent, İstanbul-Ataköy, Ataşehir, Bahçeşehir, Mimaroba, Sinanoba, İzmir-Gaziemir, Mavişehir gibi projeleri inşa etti.

3 Temmuz 2001’de Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte Emlak Bankası’nın bankacılık yapma yetkisi bitirildi. Böylece banka tasfiye kapsamına alındı.