EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bayramda toplu taşıma ücretlerine düzenleme

Ramazan Bayramı’nda bu yıl toplu araçlarında yapılacak olan ücret tarifesi merakla bekleniyor. Peki, bu yıl toplu taşıma ücretsiz olacak mı?

Vatandaşlar uzun süredir Ramazan Bayramı günlerinde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. Ramazan Bayramı süresince yapılacak 3 gün tatil boyunca toplu taşıma araçları İstanbullu vatandaşlara yeni tarife ile sunulacak. Bu yıl Ramazan Bayramı’nda toplu taşıma araçları ücretsiz olmayacak. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte Ramazan Bayramı günleri süresince İstanbullu vatandaşlar toplu taşıma araçlarında yüzde 50 indirimli olarak fayda sağlayacaklar.

Toplu taşıma ücretleri bayram günlerinde ne kadar olacak? Toplu taşıma araçlarının ücret tarifelerinde yapılan bayram düzenlemesi kaç gün geçerli olacak? Tüm bunların cevabını sizler için hazırladık!

2018 yılı Ramazan Bayramı 15-16-17 Haziran tarihlerinde olacak. Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 15 Haziran Cuma tarihine denk geliyor. Arife günü ise 14 Haziran Perşembe günü. Tüm devlet kurumlarında ve birçok özel sektör kuruluşunda Ramazan Bayramı tatili arife gününde başlıyor. Yarım gün izinle başlayan bayram tatili bu yıl sadece 3 tam gün sürecek. Peki bayramda toplu taşıma araçlarında ücret tarifesi nasıl olacak?

Ramazan Bayramı’nda İstanbullular toplu taşıma araçlarını yüzde 50 indirimli kullanacak. Ramazan Bayramı toplu taşıma araçları ücret tarifesi AK Parti ve CHP grubunun iş birliğinde verilen teklif ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde sağlanan oy birliği ile kabul edildi.

Bayram döneminde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağı ve yapılan bayram düzenlemesinin kaç gün süreceği büyük merak konusuydu. Vatandaşların sorularına cevap olacak açıklama sonunda geldi! Ramazan Bayramı’nın üç günü süresince toplu taşıma araçları ücretsiz olmayacak ancak İstanbullular bayram süresince toplu taşıma araçlarına yüzde 50 indirimli olarak binecekler. Üniversite sınavlarının yapılacağı 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde ise öğrenciler, sınav görevlileri toplu taşıma araçlarından tamamen ücretsiz yararlanacaklar.