EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bayramda köprülerde ve otoyollarda ücretsiz geçiş!

Ramazan Bayramı süresince arife günü de dahil olmak üzere yurt genelindeki KGM’ye bağlı otoyollar ve köprüler ücretsiz hizmette olacak.

Ramazan Bayramı boyunca arife günü de dahil olmak üzere "yap-işlet-devret" modeliyle üretilmiş olanlar hariç tüm Karayolları Genel Müdürlüğü’ne (KGM) bağlı olan köprü ve otoyollarda geçişler ücretsiz olacak.

14 Haziran Perşembe günü başlayacak olan uygulama 18 Haziran Pazartesi gününe dek sürecek. Bu tarihlerde vatandaşlar KGM’ye bağlı tüm otoyollardan ve köprülerden ücretsiz geçiş hakkına sahip olacak.

Türkiye genelinde 2018 yılı Ramazan Bayramı süresince arife günü de dahil olmak üzere KGM’ye bağlı hizmet veren tüm köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak. 14 Haziran Perşembe günü arife gününde başlayacak olan ücretsiz geçişler 18 Haziran Pazartesi gününe kadar devam edecek.

2018 yılı Ramazan Bayramı köprü ve otoyol geçişleri hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, arife günü dahil bayramda otoyol ve köprülerin tamamen ücretsiz olacağını açıkladı.

Ramazan Bayramı tatili süresince, “yap-işlet-devret” modeliyle yapılanlar hariç Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından işletilen otoyollarla köprülerin ücretsiz olacağını ifade eden Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, uygulamanın 18 Haziran Pazartesi günü saat 07.00’a kadar devam edeceğini halka duyurdu.

Vatandaşların Türkiye’nin dört bir yanındaki ailelerine ve yakınlarına yurdun dört bir yanındaki havalimanları, YHT’ler (Yüksek Hızlı Tren) ve bölünmüş yollar ile ulaşmalarını amaç edindiklerini ifade eden Bakan Arslan konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızdan tek bir isteğimiz var. Her zaman uymamız gereken trafik kurallarına bayram gibi yoğun zamanlarda daha özen göstersinler, kimsenin bayramını acıya dönüştürmesinler. Bu vesileyle kazasız, belasız günler diliyor, herkesin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."