EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Başakşehir’deki Millet Bahçesi bir ay içinde açılacak

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçedeki Millet Bahçesi’nin bir ay içinde açılacağını duyurdu.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Millet Bahçesi’nden ilkinin Başakşehir’de tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. Yasin Kartoğlu, Millet Bahçesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bir ay içinde açılacağını duyurdu.

280 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞE SAHİP

280 bin metrekare alana inşa edilen Millet Bahçesi’nin içerisinde koku ve kelebek bahçeleri, kendi suyunu bitkilerle temizleyen biyolojik gölet, etkinlik çayırı, piknik alanları, millet kıraathanesi, yürüyüş ve bisiklet yollarının yer alıyor.

İKİTELLİ GİŞELERİNDEKİ TRAFİK SORUNU ORTADAN KALKACAK

Yenişafak’ta yer alan habere göre; Başakşehir Belediyesi olarak hayata geçirilecek olan icraatlarını aktaran Başkan Kartoğlu, Kuzey Marmara Yolu’nun tamamlanmasıyla büyük araçların Çatalca’dan giriş yapmasıyla beraber İkitelli gişelerinden sonra yaşanan trafik sorununun da ortadan kalkacağını ifade etti. Kartoğlu, Aks yollarının tamamlanmasıyla birlikte iki ay içerisinde bütün mahallelerin geçiş güzergahının oluşacağını belirtti.

İLAVE 4 METRO VE 1 TRAMVAY GELECEK

Şamlar ormanı beşinci etapta yer alan Başakşehirlilerin piknik alanını hakkında da bilgi veren Yasin Kartoğlu; “Bize özel bir piknik alanımız var. İçerisindeki 500 bisiklet, paintboll sahası, survival parkuru, 6 kilometrelik yürüyüş parkuru ve otoparkıyla Başakşehirliler için harika bir alan. Fakat mangal yapmak yasak” şeklinde konuştu.

Yapımı süren metro hatlarıyla ilgili de konuşan Başkan Kartoğlu, mevcut Başakşehir-Bağcılar-Yenikapı Metro Hattı’na ilaveten yapılacak olan 4 metro ve 1 tramvay hattı ile İstanbul’da raylı sistemlerden en çok istifade eden ilçelerden biri olacaklarını söyledi.