EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Başakşehir,Arnavutköy ve Küçükçekmece'de konut fiyatları artacak

İstanbul'un dev projesi Kanal İstanbul'un güzergahının geçtiği Küçükçekmece, Arnavutköy, Başakşehir ilçelerinde gayrimenkul fiyatları yükselecek.

Uzun süredir gündemi meşgul eden kanal İstanbul güzergahına ilişkin açıklama yapıldı. Projenin geçeceği Başakşehir, Arnavutköy ve Küçükçekmece güzergahlarında gayrimenkul fiyatlarında önemli artışlar yaşanması bekleniyor.

Kanal İstanbul projesinin geçeceği güzergahlar olan Küçükçekmece, Arnavutköy ve Başakşehir’de gayrimenkul artışlarının yüzde 50 civarında seyredeceği belirtildi. Bununla birlikte projenin sadece Türkiye'den değil yurt dışından da yatırımcı çekeceği bildirildi.

Kanal İstanbul'un güzergahı Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu şeklinde belirlendi

2011 yılında ilk haberi geçilen İstanbul'un dev projelerinden Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu. Güzergahın açıklanması kamuoyuda geniş yankı uyandırdı. Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu olarak belirlenen Kanal İstanbul güzergahındaki evlerde ve arsalarda kısa sürede fiyat artışları meydana geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre, Kanal İstanbul Projesi, Küçükçekmece Gölü'nden girecek ve Sazlısu Barajı'nın oradan Terkos Barajı'nın doğusundan Karedeniz'e çıkmış olacak. Projenin güzergahı da yaklaşık 45 km şeklinde belirlendi.

Gözler Başakşehir, Arnavutköy ve Küçükçekmece'ye çevrildi

Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahının açıklanmasıyla beraber, değerine değer katması beklenen bölgelere gözler çevrildi. Bunların başında Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy yer alıyor. Konuyla ilgili görüşleri sorulan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, ‘çılgın proje’yi “İstanbul’un değerine değer katacak” diyerek özetledi.

Bölgede birçok yeni gayrimenkul alanları oluşturulacak

Kanal İstanbul Projesi’nin açıklanmasıyla beraber İstanbul’un yeni gelişme bölgesinin de tam olarak resmileştiğini söyleyen Özelmacıklı, “Aslında uzun zamandır kanalın yeri belliydi ve bu güzergah hep öngörülüyordu. Şu anki güzergah çerçevesinde Küçükçekmece Gölü itibariyle Sazlıbosna Barajı üzerinden kanal kuzeye ulaşacak. Yaklaşık 45 km uzunluğunda olacak bu kanalla beraber bir çok yeni gelişme modelleri ve gayrimenkul alanları oluşacak. Bu alanlar içerisinde lojistik alanlardan tutun da kentsel gelişme alanları çerçevesinde yapılaşacak bir çok yer var. Bunlar da Türkiye ve İstanbul için önemli bir avantaj. Hatta bunun için yeni bir kıta oluşuyor diyebiliriz” dedi.