EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Barış Aydın: Yatay mimari, geleceğin kentlerine en iyi hazırlık olacak

Çevre Komisyonu Üyesi Barış Aydın, “yatay mimari” konseptinin geleceğin kentlerine en iyi hazırlık olacağını ifade etti.

AK Parti Ankara Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Barış Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesinde de yer verilen “yatay mimari” konseptinin geleceğin kentlerine en iyi hazırlık olacağını ifade etti.

Yatay mimari konseptinin toplumun beklentilerine ve kültürel değerlerine uygun bir yapılaşma olduğunu belirten Barış Aydın; “Bizim anlayışımızda yatay mimari esastır. Tarihsel ve kültürel birikimimize de yakışan budur. Yatay mimari ile yalnızca kentlerimizde beton yığını görüntüsünü kaldırmakla kalmayacak, ayrıca kente nefes aldıracağız. Bu konsept, kültürel değerlerimizi de geleneklerimizi de daha güçlü yaşamamızı sağlayacaktır. Çocuklarımızın toprakla iç içe, mahalle kültürü ile yetişmesi hepimizin arzusu” şeklinde konuştu.

Çevre komisyonu olarak çalışmalarının devam ettiğini belirten Barış Aydın, insanların fiziki ve sosyal çevre konusunda bilinçlenmesi, doğal ortamlarda yeşille barışık, toprağa basarak sağlıklı yaşama arzusunun artması ile birlikte yatay mimariye ilginin de arttığını kaydetti. Aydın; “İnsanlar yüksek katlı binalarda oturuyor. Toprakla ilişkisi kesilmiş durumda. Fakat yatay yapılaşma, insan doğasına uygun olarak toprak ve doğayla iç içe yaşama imkânı sağlıyor. Bundan dolayı yatay yapılaşma büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ÖNÜ AÇILACAK

Yürütülen çalışmalarla inşaat sektörünün önünün açılacağını belirten AK Parti Ankara Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Barış Aydın; “Gerekli bilgi ve birikime sahip, ülkesine yatırım yapan müteahhitlerimizle birlikte onları yurt dışına da teşvik ederek sadece Türkiye’yi değil, dünyayı da inşa etmeye devam edeceğiz. Unutulmamalı ki Türkiye, Çin’den sonra dünyanın en büyük ikinci müteahhidi konumunda. İnşallah geleceği hep birlikte güvenle inşa edeceğiz” diye konuştu.