EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Banyan Tree Bodrum için imzalar atıldı

Nef Bodrum için güçlerini birleştiren Nef ve Banyan Tree, Banyan Tree Bodrum için çalışmalara başladı. Banyan Tree Bodrum, zincirin Avrupa'daki ilk ve tek projesi olacak.
Banyan Tree, Nef’in İstanbul dışındaki ilk projesi Nef Bodrum’la Türkiye’ye geliyor. Asya, Amerika, Afrika ve Orta Doğu’da 28 ülkede, 40’dan fazla otel ve tatil köyü ile hizmet veren Banyan Tree, Bodrum’da 70 yatak kapasitesi ve 2 bin metrekarelik Banyan Tree özel SPA konsepti ile hizmet verecek.
Nef Bodrum sakinleri de otel hizmetinden faydalanabilecek
14'ü özel havuzlu SPA süit’i olmak üzere, 40 oda ve 30 markalı suit’ten oluşan 70 anahtar ve 130 yatak kapasitesine sahip olacak Banyan Tree Bodrum, özel cilt ve vücut bakım odalarında sunacağı bakımlar, Beach Spa'sı, Rainforest konsepti ve Türk Hamamı ile hizmet verecek. Banyan Tree Bodrum'un biri deniz kenarında A La Carte olmak üzere, 2 restoranı, özel lounge ve kütüphanesi, gün batımı manzaralı barı hem otel müşterilerine hem de Nef Bodrum ev sahiplerine hizmet verecek.
"Turizm yatırımları yüzde 50 düştü"
İşbirliğinin turizm sektörünün içinde bulunduğu dönemde önemli bir motivasyon sağlayacağını söyleyen Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Banyan Tree’nin bu yatırımının Türkiye’deki güven ortamına da işaret ettiğini belirtti. Timur şöyle devam etti: “Turizm yatırımlarının geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 50 oranında düştüğü tahmin ediliyor. Azalan turizm yatırımları, işsizlik oranını da önemli ölçüde etkiliyor. Pek çok yatırımın ertelendiği bu dönemde, böyle önemli bir işbirliğine imza atarak gerek turizm sektörüne gerekse Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıdan mutluyuz. Banyan Tree’nin hizmete girmesiyle, sektöre çok sayıda yeni istihdam da kazandırmış olacağız.”
Nef Bodrum'da lansman öncesi satışlar başladı
Erden Timur içerisinde Banyan Tree’nin bulunacağı ve 460 metre uzunluğunda bir sahile ve iki özel koya sahip, üç tarafı denizlerle çevrili 110 dönümlük saklı bir burunda yer alan Nef Bodrum’un lansmanının ise 2017 yazında gerçekleşeceğini sözlerine ekledi. 2000 metrekare özel bir kumsala sahip olacak projede lansman öncesi satış ve tanıtım çalışmaları Nef’in Bodrum ve İstanbul’daki tanıtım ofislerinde devam ediyor.
"Türkiye'nin yatırım potansiyeli sürüyor"
Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından biri olduğuna değinen Banyan Tree İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maximilian Lennkh şöyle devam etti: "Partnerimiz Türkiye’nin lider gayrimenkul geliştiricilerinden Nef ile Bodrum’da yer alacak Banyan Tree Bodrum’un açılışını duyurmanın heyecanını yaşıyorum. Banyan Tree Bodrum Avrupa’daki ilk Banyan Tree olma özelliği taşıyor. Nef ve Banyan Tree’ın doğadan ilham aldığımız lüks anlayışı, ekolojik ve kültürel hassasiyete özen gösteren felsefesi aynı zeminde buluşuyor. Muhteşem bir destinasyon olacak Bodrum projesinin ardından, Avrupa’da yatırımlarımıza devam edeceğiz. Nef’in marka konumlandırması, felsefesi ve yaptığı projeler, Avrupa’daki ilke otelimiz için Nef Bodrum’u seçmemizde oldukça etkili oldu.”