EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bankaların konut kredisi faizleri yeni haftaya düşüşle başladı

Bankaların konut kredisi faizleri yeni haftaya düşüş ile birlikte başladı. Güncel konut kredisi faiz oranları ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya düşüş ile birlikte başladı. Bu haftanın ilk konut kredisi faiz indirimi VakıfBank’tan geldi. VakıfBank, kampanyalı Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi Özel ürünü kapsamında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.67’den yüzde 1.63’e düşürdü.

Bankaların konut kredisi faiz oranları son indirimlerle birlikte 8 Ağustos 2018’den sonra son 6 ayın en düşük seviyesini gördü ve ortalaması yüzde 1.98’e indi. Bankaların en düşük faiz oranı yüzde 1.63, en yüksek konut kredisi faiz oranı ise 2.58 oldu.

Kredi Pazarı’ndan alınan verilere göre en düşük konut kredisi sunan bankalar şu şekilde:

VakıfBank

VakıfBank, konut sahibi olmak isteyenler için yüzde 1.75 faiz oranı sunuyor. Kampanyalı Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi kapsamında ise yüzde 1.63 faiz oranı sunuluyor.

HalkBank

HalkBank, konut sahibi olmak isteyenler için Dost Evim Konut Kredisi kapsamında yüzde 1.72, Canım Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında ise yüzde 1.69 faiz oranı sunuyor. Kampanyalı konut kredisi Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında ise yüzde 1.65 faiz oranı sunuluyor.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, konut sahibi olmak isteyenler için yüzde 1.68 faiz oranı sunuyor. Diğer yandan konut kredisi çekenlerden KKDF ve BSMV masrafı alınmıyor.

ING Bank

ING Bank, konut sahibi olmak isteyenler için yüzde 1.71 konut kredisi faiz oranı sunuyor. Konut kredisine ek uygulanan sigortaların kullanılması halinde ise faizler yüzde 1.69’a kadar düşüyor.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası, konut sahibi olmak isteyenler için yüzde 1.74 faiz oranı sunuyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, konut sahibi olmak isteyenler için 500 bin TL’ye kadar yüzde 1.75 faiz oranı sunuyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, konut sahibi olmak isteyenler için yüzde 1.79 faiz oranı ile konut kredisi imkanı sunuyor.