EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bankaların konut kredisi faiz oranı yüzde 1.49’a düştü

Bankaların konut kredisi faizleri düşüşe devam ediyor. VakıfBank kredi faiz oranlarında indirime gittiğini açıkladı. Tüm detaylar haberimizde…

Bankaların konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Vakıfbank, birçok kredi seçeneğinde indirim yaptığını duyurdu. Borç yapılandırma ve KOBİ’lere destek kredileri kararının ardından konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredi faiz oranlarında da indirime gidildi. Buna göre Vakıfbank, 1.5 milyon TL’ye kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını yüzde 1.63'ten yüzde 1.49’a indirdi. İkinci el ve sıfır araçlar ile taşıt kredilerinde de indirime giden VakıfBank, aylık faiz oranını yüzde 1.72’den yüzde 1.55’e çekti. Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.77’den yüzde 1.59’a düşürüldü.

BÜYÜK AVANTAJ SAĞLANDI

Bu indirim kararının ardından VakıfBank’tan 10 yıllık vade için 100 bin TL bedelinde kredi çekecek olanlar 13 bin 120 TL avantaj yakalıyor. Yine 100 bin TL’lik 48 ay vade ile taşıt kredisi kullananların avantajı 6 bin 469 TL oldu. 10 bin TL tutarında 36 ay vade ile bireysel ihtiyaç kredisi kullananlar ise son indirimle birlikte 490 TL avantajlı olacak.