EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bankalardan konutta yüzde 0.98 faiz için güç birliği

Bankalar, konutta yüzde 0.98 faiz için güç birliği oluşturuyor. KONUTDER ile Ziraat Bankası’nın başlattığı kampanyaya Vakıfbank ve Halkbank da dahil oldu.

Vatandaşların konut sahibi olabilmesi için KONUTDER ve Ziraat Bankası tarafından yeni bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyaya Vakıfbank ile Halkbank da katıldı. Sabah Gazetesi’nden Seda Tabak’ın haberine göre; önümüzdeki günlerde Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım’ın da kampanyaya katılması bekleniyor.

Kampanya ile, bankalarda kredisi bulunan inşaat firmalardan konut alanlar için yüzde 0.98 faiz oranı sunuluyor. Konut almak isteyen vatandaşlar, 120 aya kadar varan vade seçenekleriyle 500 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek.

KONUT PAZARININ CANLANMASI BEKLENİYOR

Yeni kampanya kapsamında konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.78’e sabitlendi. Fakat bu oranın içindeki yüzde 0.80’lik farkı konut üreticisi firmalar üstleniyor. Böylece konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara aylık yüzde 0.98 faiz ile kredi kullanma imkanı sunulmuş oluyor.

Konut üreticileri, yüzde 2.99’ları gören kredi faizleri nedeniyle beklemeye geçen vatandaşların, kampanya ile birlikte konut alımına geçmesini ve pazarı canlandırmasını beklediklerini belirtiyor.

Kampanya ile inşaat firmalarının elinde bulunan bitmiş birinci el konut satışlarının finansmanına destek verilecek. Bununla birlikte firmaların elindeki konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli bir katkı sağlanması hedefleniyor.