EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bankalardan konut kredisi faiz oranlarında indirim atağı

Konut kredisi çekmek isteyenler için faizlerde indirim haberleri gelmeye başladı. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum nasıl? Tüm detaylar haberimizde…

Ziraat Bankası ve VakıfBank konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Sabah Gazetesi’ndeki habere göre yüzde 1.67 seviyelerinde gezen konut kredisi faiz oranları yüzde 1.28’e kadar indi.

Ziraat Bankası ve VakıfBank konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlara yüzde 1.28 faiz oranı sunuyor. 150 bin TL bedelinde konut kredisi çekmek isteyen bir vatandaş ayda 2 bin 453 TL ödeme ile konut sahibi olabiliyor.

İNDİRİMLER YIL SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Düşük konut kredisi faiz oranlarına ek olarak KDV ve tapu harcı indirimleri yıl sonuna kadar devam edecek. Buna göre KDV yüzde 18 yerine yüzde 8, tapu harcı ise yüzde 4 yerine yüzde 3 olarak alınacak.

SEKTÖRDE CANLANMA BEKLENİYOR

Vatandaşlar, yüzde 2.99’a kadar çıkan konut kredisi faiz oranları nedeniyle alım kararını erteliyordu. Sektörün önde gelen temsilcileri, konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşün ardından pazarda canlanma beklediklerini belirtiyor. Son kampanya ile beraber üreticilerin elindeki bitmiş birinci el konut satışlarının finansmanına destek sağlanmış olunacak.