EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bankalardan konut kredilerinde faiz indirimi kampanyası

Hükümet tarafından seçim öncesinde emlak sektörüne müjdeli haberler art arda gelmeye başladı. Bankalar konut kredisinde faiz indirimine gidiyor.

Başbakan Binali Yıldırım, konut almak isteyen vatandaşlara müjdeli bir haber verdi. Başbakan Yıldırım, Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok bankanın yurt genelindeki konut stokunu eritmek için faiz indirimi kampanyası yapacağını açıkladı. Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Yıldırım, kampanyalar ile konut sektöründeki çarkların yeniden dönmeye başlayacağının müjdesini de vermiş oldu.

2018 yılının başından beri konut kredisi faiz oranları artmaya devam ediyor. Yüzde 1 olarak belirlenen psikolojik seviyenin çok üzerinde seyreden konut kredisi faiz oranları konut alma düşüncesindeki vatandaşı bu fikirden giderek uzaklaştırıyor. Bu duruma paralel olarak da konut fiyatları ve konut satışları gerilemeye başlıyor. Bu durum konut sektörünün uzun süredir sıkıntılı günler geçirmesine neden oluyor.

Başbakan Binali Yıldırım, bugün yaptığı açıklamada konut kredisi ile konut satın almak isteyen vatandaşlara güzel haberler verdi. Başbakan Yıldırım bankacılık sektöründeki beklentilerinin olduğunu

Ziraat bankası ve diğer birçok bankanın konut sektöründeki stoku azaltmak için konut kampanyası yapacağını ifade eden Yıldırım, “Ziraat Bankası ve diğer bankalar konut stoğunu azaltmak için kampanya başlatacak. Böylece çarkları konut sektöründe tekrar döndürmeye başlayacağız" diye konuştu.

Konut sektörü ve bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirim kampanyası hakkında Bankalar Birliği 61. Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’ye yüksek faiz ve enflasyon oranlarının yakışmadığını ve bu oranları aşağı çekmenin görevleri olduğunu ve çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.