EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bankalardan düşük faizli İmar Barışı kredisi

Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank yüzde 1.33’ten başlayan faiz oranları ile İmar Barışı kredisi imkanı sağlıyor. Tüm detaylar haberimizde…

İmar Barışı düzenlemesi başvuruları 15 Haziran 2019 tarihine kadar alınmaya devam edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve 14 milyon yapının yararlanmasının beklendiği İmar Barışı düzenlemesinden faydalanmak isteyip finansal gücü olmayanlar için Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank düşük faizli kredi sunuyor.

KAMU BANKALARININ İMAR BARIŞI KREDİSİ

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; anlaşmalı konut projelerinde yüzde 0.98 faizli konut kredisi kampanyası sunan kamu bankaları yine düşük faiz oranlarıyla İmar Barışı konut kredisi veriyor. Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank İmar Barışı Kredi Kampanyası kapsamında yüzde 1.33’den başlayan faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor.

İMAR BARIŞI KREDİSİ FAİZ ORANLARI

İmar Barışı düzenlemesi kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için kredi başvurusu yapan vatandaşlar 60 ay vade için yüzde 1.33’ten başlayan faizle kredi kullanabiliyor. Faiz oranları 20 bin TL’ye 48 ay vade için yüzde 1.33, 100 bin TL’ye 48 ay vade için yüzde 1.48, 100 bin TL üzerinde ise 48 ay vade için yüzde 1.65 olarak sunuluyor.

İMAR BARIŞI KREDİSİ HESAPLAMA

İmar Barışı kredisi, sadece Yapı Kayıt Belgesi bedeli kadar çekilebiliyor. 20 bin TL için 48 ay vadeli İmar Barışı kredisi hesaplandığında aylık ödemeler 566 TL, kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 27 bin 168 TL oluyor.