EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Balıkesir ikinci el konut fiyat artışında diğer illeri solladı

REIDIN 2. El Konutlar Fiyat Endeksleri 2016 Aralık ayı raporuna göre, Balıkesir'de konut fiyatları metrekare başına yüzde 2 arttı.

Türkiye İş Bankası A.Ş.'nin desteğiyle REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 68 şehri kapsayam nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Aralık ayı raporu açıklandı. Rapora göre, konut fiyatlarındaki artış geçtiğimiz ay da devam etti. Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0.81 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.11 oranında artış gerçekleşti.

Aralık ayında Balıkesir'de metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2 oranında arttı ve Balıkesir fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 0.68 oranı ile Kars olarak açıklandı.

Kiralık konut fiyat artışında Van ilk sırada

Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi Aralık ayı raporuna göre ise, Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0.33 oranında azalış; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 7.43 oranında artış gerçekleşti. Aralık ayında Van'da metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2 oranında arttı ve Van kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2.07 oranı ile Karabük şeklinde belirtildi.