Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Bakan Sarı yeni imar kanunuyla ilgili müjdeyi verdi!

"Yönetmelikler yoruma açık olmamalı" diyen Bakan Sarı, haksız rekabeti sona erdirecek yeni imar kanununun 2017 yılında hazır olacağını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, 2017'de yürürlüğe girecek olan yeni kanunla beraber belediyeler arasındaki haksız rekabetin de sona ereceğini söyledi. Bakan Sarı ayrıca yeni düzenlemeler ile birlikte inşaat sektörünün önünü açmayı hedeflediklerini, kentsel dönüşüm yasası ve imar yasası üzerinde çalıştıklarını da belirterek, 2016 sonu ya da 2017 başı gibi yeni imar kanununun hazır olacağını dile getirdi.

Kendi bakanlık döneminin öncesinde de bu alanla ilgili çalışmalar yürütülmüş olduğunu şimdi de daha önceden yapılan düzenlemelerin üzerinden geçtiklerini söyleyen Sarı, imar yönetmeliğindeki alan hesaplamasının, farklı belediyeler tarafından farklı yorumlanabildiğini, bunun da haksız rekabete yol açtığını ifade etti.

"Yönetmelikler yoruma açık olmamalı"

Akşam'ın haberine göre, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Sarı, "Bir belediye duvar içinden ölçüm yaparken, diğeri ortasından, bir diğeri dışından ölçüm yapabiliyor. Her katta 2 metrekareden sayarsak, 20 katlı binada 40 metrekarelik ufak bir dükkan boyutunda fark doğabiliyor. Oysa yönetmelikler bu kadar yoruma açık olmamalı, yapan kişinin insiyatifine kalmamalı" dedi.