EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bakan Özhaseki: “Vatandaşa yardım için Fikirtepe’deyiz”

Bakan Özhaseki Üsküdar Belediye önünde vatandaşlarla bir araya gelerek Fikirtepe bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklama yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki vatandaşlarla Üsküdar Belediye binası önünde bir araya gelerek Fikirtepe kentsel dönüşüm süreci hakkında konuştu.

“Batmış müteahhitlerin elinden alıp vatandaşla müteahhit arasındaki ihtilafı kendimiz çözeceğiz” diyen Özhaseki, Fikirtepe bölgesine bakanlık olarak girildiğini ancak şu anda müteahhitlik yaptıklarını da ifade etti.

İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm merkezlerinden fikirtepe’de yürütülen çalışmaların öncesi ve sonrası hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, “Vatandaşa yardım için Fikirtepe’deyiz” diyerek bölgedeki süreç hakkında şunları kaydetti:

" Fikirtepe'de bir plan yapılmış. Belediyeler de devreden çekilmişler. İlçe ve Büyükşehir çekilmiş. Vatandaşlarla müteahhitler karşı karşıya kalmışlar. Aynı ada içerisinde vatandaşın bir kısmının vekaleti Ahmet'te, birisi Mehmet'te. Çözün de göreyim. İmzalar atılmış.

“Vatandaş mağdur, müteahhit mağdur, kamuoyu mağdur”

Aradan 3-4 sene geçmiş müteahhit batmış. Vatandaş mağdur, müteahhit mağdur, kamuoyu mağdur. O yüzden tek başınıza hareket ederseniz zorluklar var. Şimdi müteahhit gelse size yüzde 85- 90 inşaatınızın verir mi? Hayır vermez. Devlet veriyor. Ama bazı kardeşlerimiz ne hikmetse uyanıklığı seviyor. Ben diyor, bir dükkânın yanına 2 tane daire isterim. Adalet değil.

“Bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz”

Fikirtepe'de bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz. Oradaki vatandaşların işlerini çözmeye çalışıyoruz. Şimdi yine gideceğiz oradaki batmış müteahhitlerin elinden alıp vatandaşla müteahhit arasındaki itilafı kendimiz çözeceğiz. Vatandaşa yardımcı olmak için yapacağız" dedi.