EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Bakan Özhaseki: Dar ve orta gelirlilere 250 bin konut yapacağız

Konut sahibi olmak isteyenler için müjdeli haber Bakan Özhaseki'den geldi. Özhaseki, İstanbul'da dar ve orta gelirliler için yılda 250 bin konut inşa edileceğini söyledi.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'nde yaptığı konuşmada, kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; İstanbul'da çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, "Yeni yasalarla İstanbul'da inşallah yılda 250 bin konut yapacağız. Bunların hepsi orta, dar gelirli vatandaşlara verilecek" dedi.

Olası İstanbul depreminin şiddeti en az 7 olacak

Türkiye'nin deprem kuşağında bulunduğunu, ülkenin yüzde 42'sinin deprem alanı olduğunu vurgulayan Özhaseki, geçen yüzyılda 6 ve üzeri şiddetli 56 deprem yaşandığını, bu anlamda kentsel dönüşüm çalışmalarının çok önemli olduğunu belirterek şöyle devam etti:

"82 bin kişi hayatını kaybetti. Yerin altındaki hareketlere mani olamayız. Yapmamız gereken tek şey hazırlıklı olmaktır. Bu anlamda büyük gayret içindeyiz. Bilim insanlarının da demesine göre, 2030'a kadar İstanbul'da deprem karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Şiddeti de en az 7 olacak gibi gözüküyor. O yüzden bir an önce işe başlamamız lazım. İstanbul'da yılda 50 bin konut yıkılıp, yeniden yapılıyor. Bunu hızlandıracağız, en az 5 misline çıkartacağız. 10 yıl içinde vatandaşlarımızı sağlıklı konutlara taşıyacağız."