Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Bakan Kurum: TOKİ’nin 50 bin konutuna 587 bin başvuru geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesine başvuruların 587 bine ulaştığını açıkladı. Detaylar haberimizde…

Dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlar için başlatılan sosyal konut projeleri ile ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, mahalle kültürü ile yatay mimariyi esas alan medeniyete uygun sosyal konut projelerinin 67 ilde uygulanacağını ifade etti. TOKİ’nin 50 bin konutuna başvuru sayısının şu anda 587 bine ulaştığını açıklayan Murat Kurum, talebin çok olduğu projeler için ilk etapta hak sahiplerinin kurayla belirleneceğini belirtti. Gelen tüm taleplere göre çalışmaların yol haritasının belirleneceğini söyleyen Bakan Kurum, ihtiyacın ve talebin olduğu il ve ilçelerde ayrıca çalışmaların yapılacağını açıkladı.

“5 Yılda 250 Bin Konut” hedefine ilişkin de açıklamalarda bulunan Murat Kurum; “Başta 50 bin konutluk proje içinde yer almayan iller olmak üzere sosyal konutta başlattığımız bu hedefi gerçekleştirmek üzere hazırlıklarımızın ilk etabı için gelecek günlerde ihaleye çıkıyoruz” dedi. Vatandaşların 2+1 veya 3+1 konutlar için kira öder gibi uygun tutarlarla ev sahibi olabileceğini hatırlatan Murat Kurum, başvurularda son tarihin ise 19 Nisan olduğunu vurguladı. Bu tarihten sonraki 100 gün içerisinde 10 bin konutun ihalesinin yapılacağını belirten Kurum; “Ardından sosyal konutların inşaatına hemen başlanacak” ifadelerini kullandı.