Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Bakan Ersoy açıkladı: “Taksim AKM iki ay sonra ihaleye çıkıyor”

Taksim’de yer alan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Ekim 2018 tarihinde ihaleye sunulacak. İhalenin ardından hemen inşaat çalışmalarına start verilecek.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Taksim Meydanı’nda yer alan Atatürk Kültür Merkezi yıkılıyor. Yıkılan merkezin yerine ise yenisi inşa edilecek. İçinde kapsamlı bir kültür sanat kompleksi ve yaşam alanları tasarlanan yeni Taksim Atatürk Kültür Merkezi çalışmalarında sona gelindi. Proje ekim ayında ihaleye çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinenin 100 günlük eylem planı kapsamında yer alan AKM projesinde de sona yaklaşıldı. Proje çalışmaları tamamlanan AKM ekim ayında ihaleye sunulacak. İhaleden çıkan sonuca göre üstlenici firmanın belli olmasıyla projenin inşaat çalışmaları da start verecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Taksim Atatürk Kültür Merkezi projesinin ihalesinin en geç Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Ersoy, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı'nda ihalesinin sonuçlanacağı açıklanan AKM (Atatürk Kültür Merkezi) ve birinci etabındaki fiziki gerçekleşmenin yüzde 45'e çıkartılacağı duyurulan proje Rami Kışlası'nı gezdi. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, AKM’nin şantiye sahasında incelemelerde bulunarak yıkım çalışmalarında sona gelindiğini ve proje ihalesinin en geç iki ay sonra yapılacağını ifade etti.

Taksim AKM’nin inşaatına en kısa süre içerisinde başlamayı amaçladıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Ersoy, “Çok kısa sürede tamamlayıp milletin kullanımına sunacağız” dedi.

Taksim AKM hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy konuya ilişkin şunları da kaydetti: "İhale sürecini de tamamlayacağız. O tarihten sonra, ikinci 100 günlük eylem planında zaten inşaat süreciyle ilgili bilgilendirme yaparız."