Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Ayda 343 TL taksitle TOKİ’den konut sahibi olma fırsatı

TOKİ’nin 32 ildeki 5 bin 439 konutu satışa sunuldu. Fiyatlar 80 bin TL’den, taksitler ise 343 TL’den başlıyor.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) 32 ilde yer alan 5 bin 439 adet konutu açık satış ile satışa sunuldu. Konut fiyatları 80 bin TL’den, taksitler ise 343 TL’den başlangıç gösteriyor.

TOKİ’nin satışa çıkardığı bu konutlar ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre yeni sahibini bulacak. Son başvuru tarihine kadar ilgili bankalara başvuruda yapanlar konut sahibi olabilecek.

EV SAHİBİ OLMANIN KOŞULLARI

Sabah’ta yer alan habere göre; TOKİ’den ev sahibi olmak isteyenlerde 18 yaşını doldurmuş olması, hiç konut sahibi olmaması, TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olmaları şartı aranıyor.

Yüzde 10, yüzde 20 ve yüzde 25 peşinat bedeli ile ev sahibi olunabilen projelerde 120 ve 240 ay vade seçenekleri sunuluyor.

ÖNCELİK YATAY VE YÖRESEL MİMARİDE

TOKİ, konut projelerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla birlikte yatay ve yöresel mimariye yöneldi. Üretilen konutların yüzde 84’ü 6 kat ve altındaki binalardan oluşuyor. Ayrıca mahalle kültürünü dikkat alan projelerle birlikte farklı ekonomik gruptan insanların bir arada yaşamasına olanak sağlanıyor.