EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ayda 304 TL’den başlayan taksitlerle konut sahibi olma fırsatı

TOKİ, 17 ildeki 3 bin 926 adet konutu satışa çıkardı. Taksitlerin 304 TL’den başladığı konutlarla ilgili tüm detaylar haberimizde…

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aralarında İstanbul ve Ankara da olmak üzere toplam 17 şehirde 3 bin 926 adet konutu kurasız şartsız satışa çıkardı. Satışa çıkarılan konutların fiyatı 91 bin 151 TL’den, aylık taksitleri ise 304 TL’den başlıyor. Yeni Şafak Gazetesi’nden Mine Açar’ın haberine göre; fiyatlar, konutların bulunduğu kata, oda ve metrekare büyüklüğüne göre ise kademeli olarak artıyor.

İSTANBUL'DA KURAYLA

Talebin yoğun olduğu illerde dar gelirli vatandaşı kurayla konut sahibi yapan TOKİ'nin İstanbul Silivri'de inşa ettiği ve kuralı sattığı halihazırda 598 adet bağımsız birim var. Bu konutların fiyatları 198 bin TL’den başlangıç gösteriyor. İstanbul Kayabaşı ve Tuzla’daki TOKİ konutlarının ise önümüzdeki aylarda kurayla satışa sunulması bekleniyor.

İSTEYEN İÇİN ARSA SATIŞI

TOKİ’nin 29 ildeki 161 arsası da satışa çıkarıldı. Bedeli yaklaşık 962 milyon TL olan bu arsalar ‘açık artırma’ yöntemi ile satılacak. Söz konusu bu arsalar; konut, gelişme konut, villa konut, ticaret, turizm tesis, rekreasyon alanı, özel eğitim, özel sağlık, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalışma, çok işlevli merkez, sosyal ve kültürel tesis, akaryakıt istasyonu, tarım imarlı ve imarsız alanlardan oluşuyor. 29 Ocak Salı günü saat 13.30’da gerçekleşecek olan açık artırma, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak.