EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Avrupa’da konut fiyatlarında artış görüldü

AB ve Euro Bölgesi’nde 2018’in ikinci çeyreğinde konut fiyatları arttı. En çok artış yüzde 12.6 ile Slovenya’da gerçekleşti.

Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi’nde konut fiyatları 2018’in ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1.4 arttı. Geçen yılın aynı çeyreğine göre ise artış yüzde 4.3 oldu.

BİR ÖNCEKİ ÇEYREĞE VE YILA GÖRE ARTIŞ GÖRÜLDÜ

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), AB üyesi ülkelerde 2018 yılının kinci çeyrek dönemindeki konut fiyatlarının değişimini gösteren verileri yayınladı. Söz konusu verilere göre AB ve Euro Bölgesi'nde konut fiyatları ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1.4, 2017'nin aynı çeyreğine göre de yüzde 4.3 arttı.

EN FAZLA ARTIŞ SLOVENYA’DA GERÇEKLEŞTİ

Eurostat tarafından yayınlanan verilere göre; AB üyesi ülkeler arasında, 2018 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre konut fiyatlarında en fazla artış yüzde 13.4'le Slovenya'da gerçekleşti. Slovenya'yı yüzde 12.6'yla İrlanda, yüzde 11.2'yle Portekiz ve yüzde 10.4'le Macaristan takip etti. Söz konusu dönemde İsveç’te ise konut fiyatları yüzde 1.7, İtalya’da ise yüzde 0.2 geriledi.