EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Atatürk’ün Büyükada’daki vazgeçilmezi Beyaz Köşk satışı çıkarıldı

Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyükada’daki vazgeçilmezi Beyaz Köşk satışı çıkarıldı. Köşk için 16 milyon TL talep ediliyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyükada’daki vazgeçilmezi olan Beyaz Köşk satışa çıkarıldı. 4 katlı köşk için 16 milyon TL isteniyor.

Beyaz Köşk, Büyükada'nın eşsiz köşklerinden ve en özel yapılarından biri olarak biliniyor. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyükada'ya her gittiğinde mutlaka Türk kahvesini yudumladığı köşkün değeri 16 milyon TL olarak belirlendi.

ÖZELLİKLERİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

Bin 300 metrekare arsa üzerindeki 4 katlı köşk satışa çıkarıldığı günden beri birçok kişinin ilgisini çekti. 1800’lü yıllarda inşa edildiği bilinen köşkün kullanım alanı ise 690 metrekare.

Dördüncü sahibinden satışa çıkarılan köşkün iç dekorasyon ve ahşap işçiliği Macaristan ve Romanya'dan getirilen özel malzemelerle yapıldı. Yapıldığı dönemde en iyi mimarların Beyaz Köşk için çalıştığı ifade ediliyor.

Geçmiş dönemlerde yurt dışından Türkiye’ye gelen çok önemli misafirlerin konakladığı Beyaz Köşk’ün içinde mimarların Osmanlıca hazırladığı dosyalar da yer alıyor. Bu dosyalar, köşkün yeni sahibine teslim edilecek.