EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Atatürk Kültür Merkezi’nin temeli şubatta atılacak

Temeli şubat ayında atılacak olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) projesi 2 yıl içinde tamamlanacak. AKM, bölgeyi kültür ve sanat sokağına çevirecek.

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ihalesinin kasım ayı içinde tamamlanacağını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AKM’de şubat ayında temelin atılacağını açıkladı. Mehmet Nuri Ersoy, binanın 2 yıl içinde tamamlanacağını ifade etti.

İHALE GÜNDEMİ 9 KASIM’DA AÇIKLANACAK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) 9 Kasım’da ihale gündeminin açıklanacağını ve ihale başlangıcının yapılacağını belirtti. Mehmet Nuri Ersoy; “Kasım ayı içinde ihalesini tamamlıyoruz. İhaleyi kazanan firmayla aralıkta sözleşme aşaması bitmiş olacak” diye konuştu.

PROJE 2 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Mehmet Nuri Ersoy, Ocak ayı itibariyle yer teslimi ve devirlerinin tamamlanmış olacağını belirtti. AKM’nin Şubat ayında temelinin atılıp inşaatına başlanacağını söyleyen Nuri Ersoy; “2 yıl gibi kısa bir hedef koyduk. Şubat ayından sonra 2 yıl içinde de AKM’yi hizmete almayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

AKM ile birlikte bölgenin kültür ve sanat sokağına dönüştürülmesi hedefleniyor. AKM’de 800 kişilik tiyatro, bin kişilik konferans salonu, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, sergi salonu, kütüphane ve 885 araçlık otopark yer alacak.